Kraków: po alkoholu autostradą Wyróżniony

Kraków: po alkoholu autostradą KWP Kraków

Wczoraj podczas trzygodzinnej akcji ukierunkowanej na eliminację z ruchu nietrzeźwych kierujących, policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie ujawnili trzech takich uczestników ruchu drogowego. Dwie osoby znajdowały się w stanie nietrzeźwości. Z pośród ujawnionych nietrzeźwych kierujących, jeden z nich prowadził samochód ciężarowy mając blisko promil alkoholu.

Podczas prowadzonej akcji, zbadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu blisko 8 tysięcy kierujących. Działaniami objęte zostały 4 węzły wraz z punktem poboru opłat w Balicach.

Przeprowadzone działania nie spowodowały zakorkowania ruchu większego niż łącznica autostrady. Jednak ciekawość i występujący strach przed nieuchronnym badaniem trzeźwości powodował spowolnienie ruchu na samej autostradzie i często nietypowe zachowania.

W jednym przypadku doszło do sytuacji, w której kierowca przed punktem kontrolnym zamieniał się miejscami z pasażerem pojazdu (oboje trzeźwi). Jak stwierdził ten kierowca, zrobił to ponieważ, bał się, iż może coś "wydmuchać", gdyż w godzinach wieczornych poprzedniego dnia spożywał alkohol.

Od stycznia 2018 roku ujawniono już blisko 80 kierujących, którzy podróżując autostradą A4 znajdowali się pod działaniem alkoholu.

 

Źródło: Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

 

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Aktualizacja: wtorek, 25 wrzesień 2018 11:04
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA