czwartek, 20 lipiec 2017 18:28

Kolejny bankomat wysadzony – niepokojąca powtarzalność

Napisał

Do wysadzenia bankomatu sprawcy użyli materiałów wybuchowych. Tym razem złodziejom udało się skraść część pieniędzy. Trwają ustalenia, jaka to kwota. Mimo sprowadzenia na miejsca psa tropiącego nie udało się ująć przestępców.

W Krakowie można odnotować niepokojącą liczbę prób wysadzenia bankomatów. Warto odnotować, że w kwietniu br. doszło do wybuchu bankomatu na Osiedlu Złotego Wieku. Wówczas o zdarzeniu poinformował policję przypadkowy przechodzień. Wybuch był silny – element bankomatu uszkodził szybę w samochodzie. Jednakże sprawcom nie udało się dostać do kasety z pieniędzmi. Nie zostali oni również ujęci. Do kolejnego wybuchu bankomatu doszło 13 lipca przy ulicy Borkowskiej. Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu około trzeciej w nocy. Dzięki zeznaniom świadków udało się ustalić, że sprawców było trzech. Wszyscy mieli czarną odzież i byli zamaskowani. Do wysadzenia bankomatu użyli materiałów wybuchowych. Tym razem złodziejom udało się skraść część pieniędzy. Trwają ustalenia, jaka to kwota. Mimo sprowadzenia na miejsca psa tropiącego nie udało się ująć sprawców. Ślad urwał się przy ulicy Zawiłej – najpewniej złodzieje wsiedli do samochodu. W tym roku przestępcy wysadzili kilka bankomatów na terenie Małopolski. Istnieją podejrzenia, że to zorganizowana grupa przestępcza, gdyż działa w podobny sposób, a także używa tej samej substancji do wysadzania bankomatów. Sprawców – jak dotąd – nie udało się namierzyć.

Redaktor Techniczny

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.