Manuel Langer

Manuel Langer

Grzegorz Cichy, burmistrz gminy i miasta Proszowice ogłosił na swoim fb, że na obrzeżach miasta powstaną dwa parkingi typu Park&Ride. Cytujemy jego wpis:

171 zadań – w tym 10 ogólnomiejskich i 161 dzielnicowych będzie realizowanych w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tak zdecydowali mieszkańcy w trwającym przez 10 dni głosowaniu. Wśród zwycięskich przedsięwzięć najwięcej jest tych z zakresu zieleni i ochrony środowiska, infrastruktury, a także sportu i infrastruktury sportowej. W głosowaniu wzięło udział 53 647 osób, z czego 50 004 oddały ważne głosy.

W Krakowie w dniach 23-24 października 2019 na pokładzie ambulansu medycznego Fundacji Ronalda McDonalda prowadzone będą bezpłatne, kompleksowe badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Specjalistyczny pojazd, wyposażony w dwa nowoczesne gabinety medyczne zaparkuje na Małym Rynku w Krakowie. Akcja bezpłatnych badań w Krakowie jest prowadzona dzięki wsparciu finansowemu firmy Lactima.  

Jednostka OSP w Rudnie Dolnym chce nieść pomoc mieszkańcom dlatego stara się o pozyskiwanie środków na rozwój jednostki. Tym razem z dotacji 5000+ dla straży pożarnych zakupiono m.in. defibrylator AED. Oprócz tego jednostka otrzymała środki na wyposażenie. Zakup współfinansowano ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W najbliższy weekend, 26 i 27 października, w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów w Krakowie. Więcej pojazdów pojawi się w rejonie krakowskich nekropolii.

W poniedziałek, 21 października prezydent Jacek Majchrowski podpisał umowę warunkową na wykup terenu Wesołej – ważnej z punktu widzenia miasta dzielnicy Krakowa. Łączny koszt to 283 mln 176 tys. zł. Zawarte porozumienie jest efektem wielomiesięcznych ustaleń władz Krakowa z przedstawicielami Szpitala Uniwersyteckiego i Prokuratorii Generalnej.

Strona 1 z 654