Manuel Langer

Manuel Langer

Kilka miesięcy temu tyle się mówiło o planach przywrócenia przez PiS lokalnych połączeń autobusowych. Większość osób nie zauważyła, że całkiem niedawno przeszedł przez Sejm projekt kluczowej w tym wypadku ustawy.  O tym od kiedy Polacy z mniejszych miast i wsi będą mogli znów dojeżdżać do lekarza czy pracy autobusami i jak to będzie wyglądało w praktyce opowiada Grzegorz Gorczyca ze stowarzyszenia i fundacji Nasz Kraków.

Władze miasta i gminy zapraszają na Dni Sułkowic, szczegóły na plakacie.

W piątek 14.06.2019 r. o godz. 17:00 rozpoczęły się zawody Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na podium I-go miejsca stanęła jednostka z MDP Zabawa, miejsce II zajęła jednostka z MDP Czarnochowice i III miejsce MDP Kokotów. Wyróżnienie otrzymała jednostka MDP Raciborsko. Wszystkie drużyny za udział w zawodach otrzymały puchary i dyplomy. Poniżej galeria.

Zbliża się koniec roku szkolnego, czas więc podsumować dotychczasowe osiągnięcia naukowe uczniów, uczęszczających do placówek oświatowych gminy Biskupice. W tym roku stypendia powędrowały do 14 najlepszych uczniów, którzy przez cały rok promowali gminę Biskupice, z sukcesami biorąc udział w licznych konkursach z różnych dziedzin nauki.

1 września 2019 r. wejdzie w życie krakowskie porozumienie pomiędzy miastem a przedsiębiorcami dotyczące dobrych praktyk w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu. We wtorek, 18 czerwca prezydent Jacek Majchrowski podpisał umowy z pierwszymi kupcami, którzy zdecydowali, że nie będą handlować alkoholem w godzinach 24.00–5.30. O najważniejszych zasadach współpracy i o tym, co w zamian oferuje miasto, mówił z kolei Bogusław Kośmider, zastępca prezydenta Krakowa ds. obsługi mieszkańców.

W tym roku nietypowo, bo już w środę, 19 czerwca, zakończyły się zajęcia lekcyjne w szkołach. W Krakowie wakacje powitało około 90 tys. uczniów ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ostatnich już klas gimnazjum. – Gratuluję uczniom osiągnięć i ciekawości świata, nauczycielom dziękuję za coraz ciekawsze pomysły na przekazywanie wiedzy, a rodzicom składam podziękowania za aktywne uczestnictwo w działaniach szkół – napisała z tej okazji zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki Anna Korfel-Jasińska.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glos24sm/public_html/glos24.pl/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Strona 1 z 616