Manuel Langer

Manuel Langer

Jeżdżą regularnie co weekend, w pogodę i niepogodę, a z treningu na trening ciągle im przybywa nowych zapaleńców. Początki ich sportowej inicjatywy były jednak skromne. Co sprawiło, że udało im się spopularyzować swe spotkania i zachęcić do wspólnego jeżdżenia aż tak dużo osób? O tym rozmawiamy z Piotrem Młynarskim i Łukaszem Wyczesanym.

W miejscowości Trąbki znaleziono psa. Pies jest niewidomy. Właściciel jest proszony o kontakt z Urzędem Gminy pod numerem tel. 12 289 70 87.

Więcej potrzebujących rodzin otrzyma mieszkania komunalne, a to wszystko dzięki nowym procedurom wyboru wykonawców inwestycji i zwiększeniu zaangażowania kadrowego oraz finansowego.

Od najbliższego poniedziałku, 29 kwietnia z ruchu wyłączona zostanie jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego prowadząca w kierunku Nowego Kleparza, po stronie ulicy Karmelickiej. Utrudnienia potrwają przez trzy miesiące i związane są z realizowaną przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

Umorusana sadzą, niechlujnie ubrana, ustrojona koralami z ziemniaków i z krzyżem w ręce – jak co roku w Wielkanocny Poniedziałek na ulicach Wieliczki można było spotkać niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju postać – Siudą Babę.

Wojowie (i ich urocze branki) w średniowiecznych zbrojach i strojach, tradycyjne ludowe jadło i napitki, a do tego wata cukrowa, dużo śmiechu i dobrej zabawy. Odwiedziliśmy dziś z kamerą kopiec Krakusa, podczas Tradycyjnego Święta Rękawki. O jego genezie opowiedziała nam Iwona Wernikowska z Centrum Kultury Podgórza, które jest głównym organizatorem wydarzenia.

Strona 1 z 583