piątek, 21 wrzesień 2018 16:56

Młoda Prawica gotowa do wyborów

Napisał

W piątek 21 września w biurze posła Jarosława Gowina w Krakowie zaprezentowali sie kandydaci stowarzyszenia Młoda Prawica w wyborach do Rady Miasta. Natalia Rajtar i Kamil Jastrzębski przedstawili program stowarzyszenia i plan działalności na najbliższe tygodnie.

W sobotę, 22 września, rozpocznie się przebudowa ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego na odcinku od przystanku Teatr Bagatela do pętli Bronowice Małe wprowadzone zostaną następujące zmiany w Komunikacji miejskiej w Krakowie.

piątek, 21 wrzesień 2018 13:20

Kraków miastem rowerów?

Napisał

Do Amsterdamu nam jeszcze dużo brakuje, niemniej rower staje się w Krakowie coraz bardziej lubianym środkiem transportu. Co więcej magistrat ma bardzo ambitne plany dalszej popularyzacji, poparte sporymi nakładami na rowerową infrastrukturę.

piątek, 21 wrzesień 2018 12:20

Wielkie nakłady na drogi i komunikację miejską

Napisał

Przejeżdżając codziennie przez miasto – do pracy, czy na uczelnię nie da się nie zauważyć jednego: cały czas trwają gdzieś na ulicach miasta prace remontowe. Niektórzy na nie narzekają: „Znowu te roboty drogowe…”. Mądrzejsi jednak od nich są ci, których widok panów w charakterystycznych kamizelkach cieszy – przecież to oznacza, że cały czas coś w mieście jest ulepszane, a urząd się „nie leni” z naprawami.

To już V Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w którym rywalizować będą m.in. miejskie spółki. Zawody zostaną rozegrane w sobotę, 22 września, na boiskach sportowych TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a. Wezmą w nim udział drużyny złożone z pracowników miejskich spółek (MPK SA, MPWiK SA, MPEC SA, MPO Sp. z o.o.) oraz z policji, straży miejskiej, straży pożarnej i firmy ZUE SA. W sumie zagra 10 drużyn.

Znamy trasę piątej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bazą imprezy będzie ponownie TAURON Arena Kraków. Start biegu nastąpi z ul. Stanisława Lema. Meta zostanie zlokalizowana na płycie największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

piątek, 21 wrzesień 2018 10:50

W Krakowie powstaną wyspy gazu

Napisał

W środę, 19 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie i PGNiG TERMIKA Energetyka Rozproszona Sp. z o.o. podpisały porozumienie o wspólnej realizacji programu likwidacji niskiej emisji w Krakowie.

piątek, 21 wrzesień 2018 10:46

Park linearny na Ruczaju otwarty

Napisał

20 września na Ruczaju oficjalnie otwarto park linearny „Re-kreacja”. Park powstał wzdłuż ul. Grota-Roweckiego, od ul. Rostworowskiego do Zachodniej. Ma 570 m długości i 18 m szerokości. Zajmuje łącznie około 1 ha powierzchni. Powstał w pasie zieleni pomiędzy ekranami akustycznymi i blokami.

Poszukując mieszkania w Krakowie, dobrze zdecydować się na wygodną lokalizację, która pozwoli na szybkie połączenia z centrum miasta oraz z innymi miejscami na mapie miasta. Jedną z najbardziej polecanych dzielnic, które uznawane są za dogodne, prestiżowe i najbardziej zielone, jest Krowodrza.

Strona 1 z 106

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA