To już V Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, w którym rywalizować będą m.in. miejskie spółki. Zawody zostaną rozegrane w sobotę, 22 września, na boiskach sportowych TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a. Wezmą w nim udział drużyny złożone z pracowników miejskich spółek (MPK SA, MPWiK SA, MPEC SA, MPO Sp. z o.o.) oraz z policji, straży miejskiej, straży pożarnej i firmy ZUE SA. W sumie zagra 10 drużyn.

Znamy trasę piątej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Bazą imprezy będzie ponownie TAURON Arena Kraków. Start biegu nastąpi z ul. Stanisława Lema. Meta zostanie zlokalizowana na płycie największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

piątek, 21 wrzesień 2018 10:50

W Krakowie powstaną wyspy gazu

Napisał

W środę, 19 września, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie i PGNiG TERMIKA Energetyka Rozproszona Sp. z o.o. podpisały porozumienie o wspólnej realizacji programu likwidacji niskiej emisji w Krakowie.

piątek, 21 wrzesień 2018 10:46

Park linearny na Ruczaju otwarty

Napisał

20 września na Ruczaju oficjalnie otwarto park linearny „Re-kreacja”. Park powstał wzdłuż ul. Grota-Roweckiego, od ul. Rostworowskiego do Zachodniej. Ma 570 m długości i 18 m szerokości. Zajmuje łącznie około 1 ha powierzchni. Powstał w pasie zieleni pomiędzy ekranami akustycznymi i blokami.

Poszukując mieszkania w Krakowie, dobrze zdecydować się na wygodną lokalizację, która pozwoli na szybkie połączenia z centrum miasta oraz z innymi miejscami na mapie miasta. Jedną z najbardziej polecanych dzielnic, które uznawane są za dogodne, prestiżowe i najbardziej zielone, jest Krowodrza.

Poniżej prezentujemy list od czytelnika, który porusza sprawę stanu jednej z krakowskich ulic:

Już od poniedziałku, 24 września, w związku ze zbliżającym się nowym rokiem akademickim, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

środa, 19 wrzesień 2018 12:32

Konferencja przed Tour de Cracovia

Napisał

17 września na Hali Stulecia Cracovii odbyła się konferencja prasowa przed IV Tour de Cracovia Amatorów, który odbędzie się 22 września w Więcławicach Starych. W konferencji udział wzięli Ireneusz Raś - Poseł na Sejm RP, koordynator projektu, Zbigniew Klęk- Dyrektora Sportowego, Piotr Tomana- Ambasadora Tour'u oraz Pani Beata Mazurek - Prezes Ego Power Lab.

W poniedziałek, 24 września o godz. 12:00 w Auli Głównej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Pochwała z Bejrutu” autorstwa Michała Bisa. Student AGH przedstawia w nim historię polskich lokomotyw wyprodukowanych w latach 70. XX wieku w Poznaniu i zakupionych przez Koleje Libańskie.

Strona 1 z 105

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA