piątek, 16 listopad 2018 13:44

PiS i Majchrowski w koalicji w RM?

Napisał

To ma prawo być szokiem dla wielu wyborców, ale jest całkiem prawdopodobne, że większość w krakowskiej radzie miejskiej utworzą radni Przyjaznego Krakowa wspólnie z radnymi z PiS. Wiemy, że taka opcja jest na serio brana pod uwagę, a wszystko rozstrzygnie się najprawdopodobniej w najbliższych dniach.

Rok i cztery miesiące. Tyle wynosi kara pozbawiania wolności, jakiej będzie musiał się poddać Piotr S. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem środka odurzającego i alkoholu, a także dopuścił się czynnej napaści na policjanta.

piątek, 16 listopad 2018 11:25

Kraków: gdzie jest Marek Podlecki?

Napisała

Policjanci z III Komisariatu Policji w Krakowie poszukują Marka Podleckiego. Mężczyzna wyszedł z domu 2 czerwca i słuch po nim zaginął.

piątek, 16 listopad 2018 10:55

Bliżej do budowy Ośrodka Ruczaj

Napisał

W najbliższych dniach zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę dla Ośrodka Ruczaj. Zgoda powinna zostać wydana jeszcze w tym roku. Ośrodek Ruczaj – filia Centrum Kultury Podgórza - ma być nowym miejscem spotkań mieszkańców w prawobrzeżnej części Krakowa.

piątek, 16 listopad 2018 10:53

Bez tramwajów na ulicy Mrozowej

Napisał

W sobotę, 17 listopada, rozpoczyna się naprawa torowiska tramwajowego na alei Solidarności. Jednocześnie zostanie wyłączony ruch tramwajów na ulicy Mrozowej. W związku z tym nastąpią zmiany w kursowaniu linii nr 22, 117, 132 i 242.

piątek, 16 listopad 2018 09:53

Większy park Stacja Wisła

Napisał

Park Stacja Wisła będzie większy. Miasto skorzystało z prawa pierwokupu dwóch działek, należących do PKP, o łącznej powierzchni 0,3 ha. Zostaną one przeznaczone na poszerzenie istniejącego już zielonego terenu na Zabłociu.

Planowane na sobotę, 17 listopada zmiany w organizacji zastępczej komunikacji miejskiej do Bronowic zaczną obowiązywać kilka dni później niż zakładano (najprawdopodobniej maksymalnie 7 dni później). Podczas odbioru tymczasowego oznakowania dla drugiego etapu przebudowy torowiska do Bronowic stwierdzono nieścisłości uniemożliwiające bezpieczne prowadzenie ruchu autobusów po nowej trasie. Wprowadzenie zapowiadanych zmian związanych z drugim etapem prac, zostaje zawieszone do czasu skorygowania przez wykonawcę stwierdzonych uchybień.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzi pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie śledztwo w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu środkami publicznymi przekazanymi do dyspozycji Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Wszystko wskazuje na to, że już pod koniec 2019 roku Szpital Uniwersytecki w Krakowie przyjmie pierwszych pacjentów w nowej siedzibie w Krakowie-Prokocimiu. Budowa obiektu wkroczyła w decydującą fazę. Aktualnie trwają też przetargi na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego najnowszej generacji. Na tę część inwestycji przekazano aż 255 mln zł z RPO. Umowę gwarantującą dofinansowanie podpisali marszałkowie województwa oraz dyrektor szpitala.

Strona 1 z 138
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA