Cracovia zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych na Wielkie Derby Krakowa, które odbędą się 7 października na stadionie Cracovii.

Dzisiaj Sąd Apelacyjny przedłużył do 26 marca 2019 roku tymczasowe aresztowanie wobec Roberta J. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne zamordowanie studentki w 1988 roku.

wtorek, 25 wrzesień 2018 15:19

Kraków bardziej czytelny dla cudzoziemców

Napisał

Od kwietnia 2018 r. w centrum miasta, przy ulicy Batorego, działa Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców – tu cudzoziemiec może zapytać o formalności, przepisy prawa, działalność gospodarczą, edukację, pomoc społeczną czy mieszkaniową. Punkt obsługiwany jest w kilku językach: polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim, a po uprzednim uzgodnieniu – nawet hiszpańskim i arabskim. Co więcej, to także przestrzeń integracji i realizacji projektów skierowanych do obcokrajowców, którzy na swój dom wybrali Kraków.

W ubiegłym tygodniu, dzięki doskonałemu rozpoznaniu, dzielnicowi z Komisariatu VIII Policji w Krakowie zatrzymali 39-letniego mieszkańca Nowej Huty, który trudnił się narkotykową działalnością.

Skuteczne działania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie skutkują systematycznym zatrzymywaniem amatorów środków odurzających oraz likwidowaniem narkotykowego podziemia.

wtorek, 25 wrzesień 2018 11:00

Kraków: po alkoholu autostradą

Napisała

Wczoraj podczas trzygodzinnej akcji ukierunkowanej na eliminację z ruchu nietrzeźwych kierujących, policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie ujawnili trzech takich uczestników ruchu drogowego. Dwie osoby znajdowały się w stanie nietrzeźwości. Z pośród ujawnionych nietrzeźwych kierujących, jeden z nich prowadził samochód ciężarowy mając blisko promil alkoholu.

wtorek, 25 wrzesień 2018 09:20

Miasto zaczyna grzać - od jutra

Napisał

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie poinformowało, że w środę, 26 września br., rozpoczyna dostawę ciepła do wszystkich odbiorców.

wtorek, 25 wrzesień 2018 10:18

Nad Zalewem Nowohuckim stanęły kaczkomaty

Napisał

Zalew Nowohucki to dla mieszkańców Nowej Huty jedno z najpopularniejszych miejsc do wypoczynku. W weekend to miejsce wzbogaciło się o dwa kaczkomaty, czyli pierwsze w Krakowie automaty z karmą dla wodnych ptaków. Wielkimi krokami zbliża się jesień, dlatego mieszkające nad zalewem zwierzęta potrzebują mądrego wsparcia. Kaczkomaty zakupione dzięki wsparciu krakowskiej huty ArcelorMittal Poland sprawią, że tutejsze kaczki będą mogły odżywiać się zdrowo, a mieszkańcy uczyć się, że karmienie chlebem… szkodzi ptakom.

W ramach nowej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kraków zaangażowany społeczne” Miasto Kraków aktywnie promuje Kluby Rodziców oraz Programy Aktywności Lokalnej. Priorytetem natomiast jest wsparcie i rozszerzenie działalności CAS, czyli Centrów Aktywności Seniorów.

Strona 1 z 107

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA