czwartek, 18 październik 2018 10:08

Miasto rozwija system car sharingu

Napisał

W czwartek miasto zawarło porozumienie z firmą Go+EAuto, która jest partnerem firm produkujących stacje ładowania. Na jego mocy w Krakowie powstanie system car sharingu, zarządzany przez prywatny podmiot. Firma ma w całości pokryć koszty wdrożenia, uruchomienia, jak i obsługi systemu. Miasto nie będzie partycypowało finansowo w kosztach tych przedsięwzięć.

czwartek, 18 październik 2018 10:04

Filia nr 3 Biblioteki Kraków ma nową siedzibę

Napisał

12 tysięcy zbiorów na 70 m2, a na półkach książki, czasopisma, księgozbiór dla dzieci oraz audiobooki. Od czwartku, 18 października, czytelnicy Biblioteki Kraków mogą korzystać z nowej filii Biblioteki w zabytkowym budynku Dworca Głównego.

czwartek, 18 październik 2018 09:57

Kraków zyskał nową fontannę

Napisał

Tryskające w górę strumienie wody, które przybierają różne formy geometryczne, woda podświetlona w różnych kolorach to wszystko ujrzeli krakowianie, którzy przybyli w środę wieczorem do Parku Lotników Polskich na oficjalne uruchomienie fontanny.

środa, 17 październik 2018 09:23

Spotkanie z Anną Marią Jopek w Empiku w Bonarce

Napisał

W związku z wydaniem nowej płyty „Ulotne” Anna Maria Jopek spotka się 22 października o godz. 18:00 z fanami w Empiku w Bonarce. Będzie to jedyna szansa w Krakowie, żeby zapytać artystkę o współpracę z Branfordem Marsalisem i zdobyć jej podpis na nowej płycie.

środa, 17 październik 2018 10:20

Pierwsze urodziny Centrum Serenada!

Napisał

Wierzymy, że wszystko co dobre powinno trwać jak najdłużej, dlatego pierwsze urodziny Serenady świętujemy przez cały weekend! Wyjątkowe prezenty, specjalne rabaty, urodzinowy tort oraz wspaniałe koncerty gwiazd – Margaret i Lanberry, to wszystko czeka na klientów Serenady już 27-28 października!

środa, 17 październik 2018 10:57

Informacja Społeczna dla Krakowian

Napisał

W krakowskim Miejskim Centrum Informacji Społecznej można uzyskać wiele przydatnych informacji oraz rozwiązań. Zarówno tych, które dotyczą uprawnień dla mieszkańców, jak i tych, które związane są z procedurami i specjalistycznymi pozyskaniami świadczeń.

Kraków otrzymał pierwsze miejsce w ogólnopolskim Rankingu Dziennika Gazety Prawnej pn. „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” w kategorii dla miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Drugie miejsce zajął Poznań, a trzecie Toruń. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się we wtorek, 16 października w Kielcach podczas uroczystej konferencji „Czas wolny Polaków”.

Walka o czyste powietrze nadal trwa. Za jego złą jakość, zwłaszcza w okresie zimowym, odpowiadają przede wszystkim przestarzałe piece węglowe, w których pozbyciu się miasto od lat pomaga mieszkańcom, udzielając finansowego wsparcia zarówno na realizację inwestycji, jak i pokrycie różnic w rachunkach po zmianie systemu ogrzewania na ekologiczne. Prezydent Jacek Majchrowski napisał 16 października w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego – w związku z jego wypowiedzią na temat braku działań ze strony władz miasta.

W piątek, 19 października, o godz. 16.30, przy ul. Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich, otwarty zostanie kolejny park kieszonkowy. Motywem przewodnim nowego, urządzonego, zielonego miejsca w Krakowie jest prehistoria.

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA