- W mieszkaniu podejrzanego Roberta J. śledczy znaleźli ślady biologiczne należące do zamordowanej dziewczyny – podaje portal Onet.pl. Mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie i oskórowanie studentki religioznawstwa.

wtorek, 13 listopad 2018 11:17

Kraków fioletowy dla wcześniaków

Napisał

17 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności zarówno z wcześniakami i ich rodzicami w Polsce, jak i na całym świecie, w wielu krajach kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone na fioletowo. Kraków również włączy się w akcję przez podświetlenie na kolor fioletowy kładki o. Bernatka i estakady tramwajowej Lipska – Wielicka.

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Od przyszłego roku Urząd Miasta Krakowa wprowadzi nowe świadczenie dla osób niepełnosprawnych, którego kwota będzie wynosić 500 zł. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce wychodząca naprzeciw tej grupie społecznej.

wtorek, 13 listopad 2018 11:10

Skorzystaj z darmowych porad notariuszy

Napisał

Porozmawiaj z notariuszem o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku – to hasło przewodnie tegorocznej, dziewiątej edycji Dnia Otwartego Notariatu, która odbędzie się w sobotę 24 listopada. W Krakowie bezpłatną pomoc prawną będzie można uzyskać w hotelu Pałac Bonerowski na ul. św. Jana 1.

Już 20 i 21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się trzecia edycja kongresu Open Eyes Economy Summit. Tworzy go około 100 firm i instytucji, ponad 170 mówców z całego świata oraz 2000 gości z ponad 20 krajów! Wszystko po to, by promować oparte na wartościach społecznych podejście do gospodarki i stworzyć miejsce wymiany myśli i doświadczeń.

poniedziałek, 12 listopad 2018 15:17

Hymn z wieży Mariackiej na 100 lecie

Napisał

Kilka tysięcy krakowian szczelne zapełniło płytę Rynku po obu stronach Sukiennic, by wspólnie odśpiewać Mazurek Dąbrowskiego.

Sygnałem do rozpoczęcia śpiewu był dźwięk hymnu z wieży Bazyliki Mariackiej. Bo właśnie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w samo południe Mazurek Dąbrowskiego zastąpił odgrywany codziennie hejnał. W ten sposób Kraków dołączył do akcji „Niepodległa do hymnu”, której celem było zachęcenie wszystkich do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

piątek, 09 listopad 2018 14:00

Kraków: kolejne mandaty za spalanie śmieci

Napisała

413 kontroli domowych palenisk i 7 przypadków spalania śmieci. Straż Miejska w Krakowie podsumowuje pierwszy miesiąc sezonu grzewczego.  

piątek, 09 listopad 2018 12:26

„Od legendarnego do niepodległego Krakowa”

Napisał

Spadające z drzew pożółkłe liście sprzyjają nostalgii. To również znak, że w weekendowe poranki w Krakowie można spotkać liczne grupy mieszkańców, zwiedzających z przewodnikiem swoje miasto. A to wszystko w ramach akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. W najbliższy weekend będzie można poznać zarówno te legendarne dzieje Krakowa, jak i te bardziej współczesne, bo toczące się 100 lat temu.

Strona 1 z 135

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA