środa, 14 listopad 2018 09:24

Sucha Beskidzka: Narodowe czytanie Przedwiośnia

Napisał
Sucha Beskidzka: Narodowe czytanie Przedwiośnia KPP Sucha Beskidzka

W dniu 9 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa, w ramach obchodów 100.rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przeprowadzono akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Akcja ta organizowana jest pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej od 2012 roku. 

Do tego przedsięwzięcia został zaproszony mł. insp. Dariusz Drobny – Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej, który odczytał fragment powieści. 
Oprócz komendanta policji wśród gości znaleźli się także Starosta Powiatu Suskiego, Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej, proboszcz parafii pod wezwaniem świętego Jana Kantego w Tarnawie Dolnej, byli dyrektorzy Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w latach 1982-2002 i 2002-2007, Dyrektor ds. Centrum Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, Dyrektor Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej, Kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, przedstawiciel władz uczelni Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. 
Uczestnicy akcji Narodowego Czytania nie tylko mogli usłyszeć ciekawe i zaskakujące interpretacje powieści w wykonaniu gości, nauczycieli i uczniów, ale również mogli podziwiać występy taneczne dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej, jak również polonez i taniec góralski w wykonaniu uczniów szkoły. W ramach akcji pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Rekord dla Niepodległej” o godzinie 11.11 odśpiewano cztery zwrotki hymnu narodowego.

Info/Foto: KPP Sucha Beskidzka

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.