wtorek, 22 styczeń 2019 15:46

Jordanów: Gala wręczenia Laurów Babiogórskich

Napisał
Jordanów Jordanów Grzegorz Siepak, wikimedia.org

Laury Babiogórskie są wręczane za szczególne zasługi dla rozwoju i promocji skarbów tradycji, kultury i bogactwa przyrodniczego krainy wokół Babiej Góry. W tym roku nominowanymi do wyróżnienia z terenu Jordanowa zostali Orkiestra Dęta w Jordanowie oraz Pani Halina Opalińska. Uroczyste wręczenie Larów odbędzie się w sobotę 26 stycznia 2019 r. na gali organizowanej przez Stowarzyszenie Gmin Podbabiogórskich i Miasto Jordanów.

Orkiestra Dęta w Jordanowie zostaje nominowana do wyróżnienia „Laurem stopnia podstawowego” za kultywowanie muzycznych tradycji orkiestr dętych na terenie Jordanowa. Swoje tradycje pielęgnuje nieustannie od 1899 roku obchodząc w bieżącym roku 120-lecie swego istnienia.

Orkiestra Dęta swoimi występami uświetnia uroczystości strażackie, kościelne, państwowe oraz lokalne imprezy, a także reprezentuje Miasto Jordanów w licznych konkursach muzycznych zajmując w nich czołowe miejsca. Jordanowska Orkiestra poprzez naukę gry na instrumentach muzycznych przyczynia się do zagospodarowania wolnego czasu dzieciom i młodzieży, rozwijania talentów muzycznych oraz integracji międzypokoleniowej uczestnicząc we wspólnych zajęciach z seniorami.

Pani Halina Opalińska została nominowana do wyróżnienia „Laurem stopnia szczególnego” za popularyzację kultury i sztuki regionu oraz propagowanie dziedzictwa kulturowego.

Pani Halina od wielu lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji kultury i sztuki, prowadząc warsztaty artystyczne z dziedziny plastyki dla mieszkańców Miasta. Przez wiele lat pełniła funkcje Prezesa Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców „Pasja”, propagując poprzez swoją działalność dziedzictwo kulturowe Jordanowa oraz promując lokalnych twórców i ich dorobek artystyczny. Ponadto była uczestnikiem wielu wystaw promując w swoich pracach piękno jordanowskiej Ziemi.

Zamknięty plac targowy

Burmistrz Miasta Jordanowa informuje, że w związku z galą wręczenia Laurów, dniu 26 stycznia (sobota) nastąpi czasowe zamknięcie placu targowego przed Galerią Jordanowską, w godzinach od 5 do 12.

 

Źródło: UM Jordanów

 

 

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.