wtorek, 05 luty 2019 10:47

Biała Sobota w Suchej Beskidzkiej

Napisał
Lekarz Lekarz Zdjęcie poglądowe

Urząd Miasta zaprasza mieszkańców na kolejną, bezpłatną akcję profilaktyczną pn. „Biała Sobota”, która odbędzie się w sobotę 9 lutego w godzinach od 9.00 do 14.00 tradycyjnie w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Zespół Opieki Zdrowotnej przy współpracy z Gminą Sucha Beskidzka.

Zagadnienie zdrowia dotyczy nas wszystkich. Dbając o siebie, dajemy przykład innym - rodzinie i znajomym. Dzięki temu możemy kształtować u innych wzorce pozytywnych, prawidłowych zachowań. Lepiej zapobiegać chorobom i schorzeniom, niż później je leczyć. Troska oraz dbanie o własne zdrowie i dobre samopoczucie zależą wyłącznie od nas, to jeden z kilku aspektów życia, na które mamy realny wpływ. Aby uświadomić wagę badań profilaktycznych oraz zapobiegać ewentualnym schorzeniom warto wziąć udział w programie pn. „Biała Sobota”. Każda osoba z terenu miasta Sucha Beskidzka oraz powiatu suskiego w wieku 40-65 lat będzie mogła skorzystać z bezpłatnych badań takich jak USG jamy brzusznej, konsultacji onkologicznych, pielęgniarskich, psychologicznych oraz porad dietetycznych w ramach: „Pro Life! Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób z terenu powiatu suskiego”. Dodatkowo można skorzystać z bezpłatnych badań finansowanych przez Gminę Sucha Beskidzka: badań USG piersi oraz USG w kierunku profilaktyki raka prostaty. Uczestnicy akcji będą mogli również uzyskać komplet informacji o tym jak prowadzić zdrowy tryb życia, jak prawidłowo się odżywiać oraz skosztować potraw, których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe.

W związku z wielkim zainteresowaniem i jednocześnie ograniczoną liczbą konsultacji i badań pierwszeństwo w rejestracji zyskują osoby, które do tej pory nie brały udziału w poprzednich edycjach tzw. Białych Sobót.

 

REJESTRACJA:

Od 1 lutego

w godzinach: 9.00 – 13.00,

tel.: 668 312 904

 

 

Źródło: UM Sucha Beskidzka

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.