poniedziałek, 11 marzec 2019 09:54

Sucha Beskidzka: "Jedynka" walczy ze smogiem

Napisał
Smog w Krakowie Smog w Krakowie Fot: Mateusz Łysik

W ramach projektu ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa) realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy z siedzibą w Warszawie, do którego końcem roku 2018 przystąpiła Gmina Sucha Beskidzka zostanie zorganizowane spotkanie edukacyjne na temat smogu. Projekt realizowany jest przez Szkołę Podstawową Nr 1 i służy zwiększeniu świadomości uczniów, nauczycieli oraz rodziców w zakresie znaczenia problematyki jakości powietrza jako dobra wspólnego o szczególnym znaczeniu.

Spotkanie odbędzie się 11 marca br.  (poniedziałek) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Projekt ESA polega na instalacji na budynku szkoły przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) urządzenia do pomiaru zanieczyszczeń powietrza, przesyłaniu danych przez siec transmisyjną do portalu internetowego https://esa.nask.pl/smog-basic, prezentacji wyników pomiarów na ledowej tablicy informacyjnej zamontowanej na budynku szkoły, uczestnictwie w szkoleniach, prowadzeniu działań edukacyjnych, udziale w konkursach. Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie przyczyn i skutków problemu zanieczyszczenia powietrza, zrozumienie potrzeby podejmowania działań antysmogowych, identyfikacja źródeł powietrza, kształtowanie aktywnych postaw proekologicznych, upowszechnienie wśród uczniów znajomości zagadnień ekologicznych, w tym antysmogowych i inspirowanie do aktywności twórczej.

 

Źródło: UM Sucha Beskidzka

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.