piątek, 15 marzec 2019 12:57

Festiwal nauki. Uczniowie szukali swojej przyszłości

Napisał
Festiwal nauki. Uczniowie szukali swojej przyszłości Fot: Starostwo Powiatowe

W dniach 11-13 marca br. po raz drugi zorganizowany został Powiatowy Festiwal Nauki – inicjatywa, której głównym celem jest promowanie oferty szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat suski. Festiwal odbył się na terenie obiektów Zespołu Szkół im. W. Goetla oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, udział wzięło w nim ponad 1 800 uczniów z terenu powiatu suskiego oraz powiatów ościennych.

W ramach Powiatowego Festiwalu Nauki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych/ ponadpodstawowych – na stoiskach przygotowanych w hali sportowej ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej oraz podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez powiatowe szkoły w mediatece ZS im. W. Goetla oraz w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby w sposób ciekawy i atrakcyjny zaprezentować prowadzone we własnych szkołach profile i kierunki kształcenia. Ponadto przyszli absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych mieli możliwość spotkania z doradcami zawodowymi, pracownikami Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej oraz przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.