piątek, 26 kwiecień 2019 07:34

Ostatnie dni na zgłoszenia drużyn do udziału w grze

Napisał

Do 5 maja potrwa rejestracja drużyn do turnieju strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”. Wydarzenie promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu.

Do udziału w turnieju organizatorzy zapraszają drużyny składające się z 4 zawodników w wieku 10-16 lat. Całość składać się będzie z dwóch etapów: regionalnego oraz finału. Rozgrywki regionalne będą odbywać się od 13 maja do 7 czerwca, w 50 nadleśnictwach (jednostkach LP w różnych miejscach w Polsce). Gdzie dokładnie? Można to sprawdzić na interaktywnej mapie

Każda zakwalifikowana drużyna otrzyma bezpłatny egzemplarz gry „Żywioły lasu”, dzięki któremu przygotuje się do udziału w Turnieju. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: www.zywiolylasu.com.pl

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla szkół trzech najlepszych drużyn zostanie ufundowane wyposażenie w pomoce naukowe do pracowni przyrodniczych, o łącznej wartości 6 500 zł.

W Nadleśnictwie Sucha rozgrywki odbędą się 5 czerwca na Sali Rycerskiej suskiego zamku. Czasu na rejestrację pozostaje niewiele (zapisy trwają do 5 maja), a decyduje kolejność zgłoszeń. Im wcześniej zostanie zarejestrowana drużyna, tym więcej czasu będzie mieć na przygotowanie się do rozgrywek.

Udział w grze to świetna okazja, żeby na chwilę poczuć się leśnikiem, który dba o kondycję lasów, chroni przed pożarami i podejmuje decyzje związane z zapanowaniem nad przeciwstawnymi sobie żywiołami – ogniem i wodą.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Turniej odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Wydarzenie organizowane jest w ramach promocji:

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych”

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich”

„Kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków związanych z pożarami lasów”

Regulamin Turnieju, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.zywiolylasu.com.pl,  Żywioly lasu na facebooku.

 

Inf. I fot.: Nadleśnictwo Sucha

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.