poniedziałek, 13 maj 2019 16:30

Sucha Beskidzka. Ruszyła budowa Centrum Kultury im. Billy′ego Wildera

Napisał

Planowana i oczekiwana budowa Centrum Kultury im. Billy′ego Wildera w Suchej Beskidzkiej staje się faktem. Dotychczasowy teren, przeznaczony pod parking zlokalizowany pomiędzy domem handlowym „Juhas”, a tzw. pasażem stał się placem budowy. To tu właśnie powstanie w ciągu najbliższych dwóch lat nowoczesny obiekt - Centrum Kultury i Filmu.

W kwietniu Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka rozstrzygnął przetarg nieograniczony na budowę Centrum Kultury i Filmu im. Billy′ego Wildera. Spośród pięciu wykonawców biorących udział w przetargu, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma WODPOL Sp. z o.o. z Żywca, która zobowiązała się do wykonania zamówienia za kwotę 23 135 110,65 zł brutto Zgodnie z warunkami przetargu inwestycja ma być ukończona do 30 października 2020 r. Umowa z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą została podpisana 10 kwietnia 2019 r.

W ramach tej, jak dotąd największej inwestycji suskiego samorządu, w ciągu najbliższych dwóch lat w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza na terenie obecnego parkingu pomiędzy domem handlowym „Juhas”, a tzw. pasażem, powstanie Centrum Kultury z parkingiem podziemnym, o łącznej kubaturze ok. 21 000 m3 i powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 3500 m2 z salą widowiskowo-kinową na ponad 300 miejsc siedzących, ośrodek kultury i nowoczesna biblioteka. Inwestycja dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

W związku z rozpoczętą inwestycją w najbliższym czasie zostanie uruchomiony parking zastępczy przy ulicy Andrzeja Szczepkowskiego (teren za pasażem handlowym). Parking prowadzony będzie przez dotychczasowego dzierżawcę terenu, na którym obecnie prowadzona jest miejska inwestycja.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z palcu budowy.

 

Fot i inf.: UM Sucha Beskidzka Lucyna Steczek

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.