czwartek, 16 maj 2019 17:31

Rozdano 11 tabletów w ramach projektu „Małopolski e-Senior”

Napisał

W dniu 30 kwietnia 2019 roku 11 seniorów z Suchej Beskidzkiej otrzymało na własność tablety, na których pracowali i poznawali tajniki korzystania z komputera i internetu w ramach Projektu „Małopolski e-Senior”. To kolejna grupa osób z terenu naszej Gminy która brała udział w bezpłatnych szkoleniach informatycznych.

Gmina Sucha Beskidzka przystąpiła do współpracy w realizacji projektu „Małopolski e-Senior’ aby umożliwić podniesienie kompetencji cyfrowych przez mieszkańców, którzy ukończyli 65 lat. Projekt realizowany jest przez Fundację Instytut Myśli Innowacyjnej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Do 31 sierpnia 2020 roku w szkoleniach może wziąć udział 60 Seniorów zamieszkałych na terenie Gminy Sucha Beskidzka. W ramach szkoleń odbywa się 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne.

Spotkania szkoleniowe są oferowane na dwóch poziomach zaawansowania (podstawowy i zaawansowany), przy czym realizacja poziomu zaawansowanego jest opcjonalna i wynika z analizy umiejętności uczestników projektu. Szkolenia są prowadzone w grupach ok. 9 osobowych, a ich tematyka obejmuje następujące zagadnienia:

o Pierwsze kroki z tabletem i Internetem
o Jak ocenić wiarygodność źródeł w Internecie?
o Moja pierwsza poczta elektroniczna
o Skype – bezpłatne rozmowy z rodzina i ze znajomymi
o Facebook – serwis społecznościowy
o Aktywność obywatelska online
o Zarządzanie tożsamością cyfrową na przykładzie konta e-PUAP
o Podstawy obsługi edytora tekstu
o Podstawy obsługi arkusza kalkulacyjnego
o Robienie zdjęć oraz prosta edycja obróbka/nagrania wideo
o Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych
o Sprawy codzienne a Internet
o Potrzeby duchowe a Internet
o Zarządzanie swoimi finansami
o Rozrywka z Internetem

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej (pok. nr 13 na parterze Urzędu Miasta), od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: od poniedziałku do środy oraz w piątek od 7:30 – 15:30, czwartek 9:00 – 17:00.

Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej pomoże w przygotowaniu dokumentów rekrutacyjnych i udzieli wszelkich informacji osobiście lub telefonicznie pod numerem 33 874 95 25.

Fot. i inf.: UM Sucha Beskidzka

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.