poniedziałek, 10 czerwiec 2019 10:37

Żarnówka. Pasażerowie podróżowali niesprawnym busem. Drzwi miał przewiązane sznurkiem

Napisała

Policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej udaremnili dalszą jazdę 64-latkowi w miejscowości Żarnówka, który przewoził pasażerów mercedesem sprinterem niesprawnym technicznie.

W środowe południe suscy policjanci ruchu drogowego w miejscowości Żarnówka zatrzymali do kontroli autobus. Zwróciła ich uwagę nadmierna korozja elementów konstrukcji pojazdu. Szczegółowa kontrola pojazdu wykazała, że w mercedesie tylne drzwi nie tylko są nadmiernie skorodowane ale brakuje w nich zamka. Jedynym zabezpieczenie przed ich otwarciem był zwykły sznurek. Funkcjonariusze stwierdzili też, że sygnał dźwiękowy w samochodzie jest niesprawny, tak samo jak hamulec awaryjny. W pojeździe było jeszcze parę innych niesprawnych elementów.

Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierowcy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Z uwagi na zbyt rażące nieprawidłowości autobusu nie zastosowano wobec kierującego jak i właściciela pojazdu mandatu bowiem zostanie skierowany przeciwko nim wniosek o ukaranie do sądu.

Za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie jak i dopuszczenie niesprawnego pojazdu do ruchu grozi grzywna do 5 tys. zł.

Info: KWP Kraków

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.