wtorek, 18 czerwiec 2019 12:20

Nowy sprzęt pomoże w utrzymaniu Parku Zamkowego

Napisał

Zamek Suski oraz przylegający do niego park to niewątpliwie najpiękniejsza wizytówka miasta. W celu usprawnienia wykonywanych bieżących zabiegów pielęgnacyjnych w obrębie zieleni parkowej oraz pozostałych prac gospodarczych mających wpływ na poprawę estetyki, zakupiony został nowy sprzęt do Zespołu Zamkowo – Parkowego w Suchej Beskidzkiej.

W 2016 roku, po zakończeniu wieloletnich sporów sądowych, Gmina wykupiła zespół zamkowo-parkowy od spadkobierców przedwojennych właścicieli. W ubiegłym roku zakończyły się prace restauratorsko-konserwatorskie zamku, a obecnie trwa remont zabytkowej oranżerii. Również od początku sezonu wiosennego prowadzone są intensywne prace pielęgnacyjne w parku zamkowym.

Nowy zakup to niewielki traktorek ogrodowy marki STHIL wraz z przyczepką transportową samowyładowczą. Urządzenie będzie wykorzystywane do utrzymania ponad trzy hektarowego trawnika.

 

Fot. i inf.: UM Sucha Beskidzka

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.