środa, 10 lipiec 2019 14:43

Ludzkie szczątki odnalezione pod szczytem Leskowca

Napisała

Pod szczytem Leskowca odnaleziono ludzkie szczątki i części umundurowania. Szczątki ujawniono podczas prac IPN w miejscu w którym śmierć poniósł w 1946 roku partyzant z oddziału sierż. Jana Ziomkowskiego „Śmiałego". Szczątki zostaną teraz poddane identyfikacji genetycznej.

- 8 lipca 2019 r. pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN prowadzili prace poszukiwawcze w lesie pod szczytem Leskowca w Beskidzie Małym (pow. suski).

Badania miały na celu odnalezienie grobu partyzanta z oddziału sierż. Jana Ziomkowskiego „Śmiałego”, który poniósł śmierć w 1946 r. i został pochowany przez kolegów w pobliżu osiedla Sadyba pod Leskowcem. Podczas prac natrafiono na ludzkie szczątki, ujawniono też liczne artefakty, m.in. elementy wojskowego wyposażenia i umundurowania - możemy przeczytać na stronie IPN.

Na mocy decyzji prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Krakowie szczątki zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie zostaną poddane identyfikacji genetycznej.

Info/foto: IPN 

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.