piątek, 30 sierpień 2019 11:24

Szpital w Suchej Beskidzkiej otrzymał prestiżowy Diamentowy certyfikat Angels

Napisane przez

Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym  otrzymał diamentowy certyfikat Angels 

Angels jest projektem międzynarodowym, którego główną ideą jest zwiększenie liczby szpitali przystosowanych do leczenia pacjentów z udarem według najlepszych standardów. Procedura oceniająca oddziały udarowe w całej Europie przebiega pod patronatem Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej (ESO). Nagrody przyznawane są kwartalnie na podstawie rejestru RES-Q i mają następującą formę: Status Złoty, Status Platynowy i Diamentowy (najwyższy).

W imieniu inicjatywy projektu Angels, certyfikat dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej wręczył Pan Mateusz Stolarczyk – konsultant na Europę Centralną i Wschodnią.

Certyfikat nadawany jest przez Europejskie Towarzystwo Udarowe w ramach projektu Angels. Przedstawiciele Angels w ramach projektu udzielają wsparcia merytorycznego związanego z organizacją i wdrażaniem standardu postępowania. Chodzi o to, by chory z objawami udaru mózgu jak najszybciej trafił do ośrodka, który jest w stanie zapewnić mu dostęp do pełnej diagnostyki jak i nowoczesnych metod leczenia. Podstawa założeń programu tego projektu, skupia się na zapewnieniu pacjentowi dostępu do nowoczesnej i kompleksowej opieki poudarowej. Wdrażanie nowoczesnych procedur postępowania obniża śmiertelność oraz poziom niesprawności po udarze.

 

fot/inf. Szpital Sucha Beskidzka

Jakub Tomasik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.