niedziela, 06 październik 2019 16:49

Sucha Beskidzka. Wpadli, bo przejechali skrzyżowanie na czerwonym świetle

Napisał

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie tylko poruszali się samochodem nieprzepisowo, ale też posiadali przy sobie znaczne ilości suszu roślinnego marihuany.

Mundurowi w czasie nocnej służby zauważyli Forda Ka, który jadąc ulicą Rynek, nie zatrzymał się na skrzyżowaniu na czerwonym świetle. Samochód, w którym siedziało dwóch dwudziestopięciolatków mieszkańców powiatu wadowickiego, został zatrzymany do kontroli. Zachowanie pasażera w trakcie kontroli od razu wzbudziło podejrzenia policjantów. Przy mężczyźnie znaleziono szczelnie zapakowany worek, w którym znajdował się charakterystycznie wyglądający susz. Badanie suszu potwierdziło, że jest to marihuana.

Funkcjonariusze w samochodzie znaleźli także wagę elektroniczną. Zachowanie kierującego również dało do myślenia suskim stróżom prawa, dlatego została pobrana mu krew do badań w związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Resztę nocy obaj mężczyźni spędzili już w celach suskiej komendy, a ich samochód został odholowany. Waga zabezpieczonego suszu marihuany wskazała 110 gram.

Kierującemu w związku z prowadzeniem pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, po otrzymaniu ostatecznych wyników badania krwi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Pasażerowi w związku z posiadaniem środków odurzających może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.