środa, 09 październik 2019 16:36

Przedszkolaki z Kukowa odwiedziły suska komendę Policji

Napisał

Dzieci z Przedszkola w Kukowie odwiedziły suską komendę policji. To spotkanie edukacyjno-profilaktyczne miało na celu ukazanie najmłodszym mieszkańcom Kukowa jak wygląda praca funkcjonariuszy policji. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dzieci, wraz z opiekunami spotkały się z asp.szt. Wojciechem Copija, który w pierwszej kolejności oprowadził gości po suskiej komendzie Policji, gdzie jedną z atrakcji było odwiedzenie biura samego Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej inspektora Dariusza Drobnego. Osobiście przywitał dzieci i zaprosił do dalszego zwiedzania. Kolejną częścią spotkania była rozmowa na temat przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz prezentacja specjalistycznego sprzętu, którym na co dzień posługują się policjanci. Kolejną atrakcją było obejrzenie policyjnych radiowozów, które w jednej chwili zostały oblężone przez zwiedzających.

Największe jednak emocje wzbudził pokaz psa służbowego „Leon” z jego opiekunem asp.szt. Bartłomiejem Łękawa. Dzieci z zainteresowaniem i uwagą przyglądały się, jak wyglądają ćwiczenia policjanta z psem służbowym.

Więcej zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: KPP w Suchej Beskidzkiej

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.