poniedziałek, 21 październik 2019 16:34

Maków Podhalański. Czworonożny funkcjonariusz odkrył kryjówkę złodzieja

Napisał

Dzięki doświadczeniu oraz doskonałemu wyszkoleniu przewodnik z psem doprowadził do miejsca, gdzie sprawca kradzieży z włamaniem do sklepu ukrył skradzione rzeczy i pieniądze.

W nocy z piątku na sobotę w jednym ze sklepów w Makowie Podhalańskim doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca nie tylko uszkodził drzwi wejściowe, ale i zabrał pieniądze w kwocie ponad 6 tyś. zł, telefon komórkowy oraz artykuły spożywcze. Interweniujący policjanci zabezpieczyli ślady po czy na miejsce został wezwany przewodnik z psem. Czworonożny funkcjonariusz bezbłędnie doprowadził policjantów pod próg drzwi, gdzie sprawca ukrył skradzione rzeczy. Wewnątrz znajdowały się artykułu spożywcze oraz pieniądze wraz z telefonem. Dzięki wspólnej pracy dzielnicowych z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w Suchej Beskidzkiej sprawca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. W poniedziałkowe przedpołudnie 47–letni sprawca, mieszkający czasowo na terenie Makowa Podhalańskiego usłyszał zarzuty, a następnie zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Przestępstwo dotyczące kradzieży z włamaniem zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. i inf.: KPP w Suchej Beskidzkiej

 

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.