Pociąg do pomagania Wyróżniony


W najbliższą niedzielę odbędzie się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 40 wolontariuszy zgromadzonych w sztabie WOŚP utworzonym przy MOK – Zamek kwestować będzie nie tylko na ulicach naszego miasta, ale także w okolicznych miejscowościach.

Atrakcją tegorocznego finału będzie przejazd specjalnego pociągu, który wyruszy z Krakowa, a do Suchej Beskidzkiej zawita dwukrotnie, po raz pierwszy o 10.34, gdzie po krótkiej prezentacji taboru, w ramach której można będzie zwiedzić pociąg, a także kabinę maszynisty, pociąg ruszy do Makowa Podhalańskiego, by ponownie o 11.40 zjawić się na suskiej stacji. Aby wejść na pokład pociągu i wziąć udział w wyjątkowej podróży wystarczy wrzucić do puszki dowolny, symboliczny datek. Zarówno podróżni, jak i osoby, które zdecydują się tylko na zwiedzanie pojazdu mogą liczyć na moc atrakcji i niespodzianek między innymi będzie można posłuchać muzyki na żywo czy spróbować regionalnych przysmaków. W powrotną trasę pociąg wyruszy ze stacji w Suchej punktualnie o godzinie 12.00. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie na zakup sprzętu, który trafi na oddziały neonatologiczne, ratując życie noworodków.
Magdalena Madej, inf. UM Sucha Beskidzka, foto: smk.org.pl

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA