Maków Podh.: Zostań członkiem MDP! Wyróżniony

Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim zaprasza dziewczęta i chłopców do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się już 17 marca.

Na czym polega Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza? Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (MDP) jest jednostką organizacyjną w naszej straży, do której mogą wstąpić członkowie od lat 7 do 18. To idealna opcja, jeżeli marzysz o zostaniu strażakiem! - wyjaśniają strażacy ochotnicy. Głównym celem drużyn młodzieżowych jest zainteresowanie młodzieży tematem ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do służby w szeregach OSP Maków Podhalański. Członkami mogą zostać zarówno dziewczęta i chłopcy.

Podstawowe zadania MDP to: udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej, rozwijanie sprawności fizycznej członków poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki, podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny oraz macierzystej OSP oraz działalność wolontariacka.

Choć zadania brzmią bardzo poważnie, jednak nie należy zapominać, że to przede wszystkim mądra zabawa i wychowanie. Dzieci uczą się odpowiedzialności, poszerzają swoją wiedzę i sprawność fizyczną, biorą udział w szkoleniach i zawodach oraz obozach i wyjazdach. Warto więc wykorzystać zainteresowanie strażą pożarną i pozwolić im spełniać swoje marzenia. 

W Makowie Podhalańskim strażacy zapraszają wszystkich chętnych do wstąpienia do MDP do swojej siedziby przy ul. Kościuszki 2, 17 marca o godz. 16 na spotkanie organizacyjne.

Marzena Gitler, inf. OSP Maków Podh.

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA