Sucha Beskidzka: Zaginiony z Krakowa odnalazł się w beskidzkich lasach Wyróżniony

Policjant w czasie wolnym od służby uratował mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mieszkaniec Krakowa od pewnego czasu był poszukiwany jako zaginiony.

8 maja w godzinach popołudniowych w masywie leśnym na terenie Suchej Beskidzkiej sierż. Grzegorz Pustelnik, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Jordanowie, podczas spaceru napotkał mężczyznę, którego ubranie poplamione było krwią, a w ręce trzymał nóż. Mężczyzna ten nie przejawiał agresji, a jego stan wskazywał, że jest bardzo osłabiony. Kiedy policjant zapytał go co mu się stało, początkowo odparł, że nic, ale po chwili dodał, że chce się zabić. Okazało się, że jest ranny i stracił dużo krwi. Policjant natychmiast wezwał karetkę, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy.

Okazało się, że mężczyzna to mieszkaniec Krakowa poszukiwany jako osoba zaginiona przez jeden z krakowskich komisariatów policji. Załoga pogotowia zabrała rannego do szpitala.

Sierż. Grzegorz Pustelnik swoją postawą pokazał jak istotna jest czujność i umiejętność odpowiedniej reakcji pomagając innym jak również to, że policjantem jest się także po służbie.

inf. KPP Sucha Beskidzka

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: poniedziałek, 14 maj 2018 22:52
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA