Sucha B.: Promenada po liftingu Wyróżniony

Ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy ul. Mickiewicza, a szeregową zabudową handlowo-usługową - jedno z najpopularniejszych miejsc w Suchej Beskidzkiej zyskuje nowe oblicze. Przebudowa ciągu komunikacyjnego wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą sprawiło, że to tętniące życiem miejsce zyskało nowy, estetyczny wygląd.

Najbliższe otoczenie ciągu komunikacyjnego poprzez nową aranżację przerodziło się w prawdziwą miejską promenadę. Po kilkunastu latach użytkowania na jej powierzchni powstały liczne zagłębienia, w których zbierała się woda i tworzyły się kałuże utrudniające przejście pieszym i przejazd rowerzystom. Stąd decyzja o wykonanej już modernizacji, która zakładała poszerzenie istniejącego ciągu pieszo – rowerowego i wykonanie nowej nawierzchni z dekoracyjnej kostki brukowej, o zróżnicowanej fakturze oraz kolorach, aby stanowił wygodną i komfortową przestrzeń zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Zamontowano 20 stylowych słupów oświetleniowych i oprawy iluminacyjne. Wymienione zostały także ławki. W ramach dalszych działań modernizacyjnych, aktualnie trwa II etap przebudowy ciągu komunikacyjnego. Zakres prac obejmuje wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, palisady betonowej, schodów terenowych oraz balustrad. Zamontowano również 10 nowych, estetycznych ulicznych koszy na śmieci, które stanowią integralną część tego miejsca (poprzednie kosze zostały umieszczone w innych częściach miasta m. in. przy ul. Zamkowej) oraz elementy małej architektury, nawiązujące do współczesnych trendów aranżacji przestrzeni publicznej. Dzięki zmianom miejsce w centrum miasta zyskało nowe, użyteczne i przyjazne oblicze. W najbliższym czasie wymienione zostaną także tablice informacyjne. To nie koniec zmian. Kolejny etap modernizacji miejskiej promenady obejmujący wykonanie elementów pozostałej małej architektury tj. fontanny oraz przestrzennych elementów wizualnych, zostanie przeprowadzony w latach następnych.

Liczymy na to, że właściciele obiektów usługowo-handlowych przylegających do promenady dostosują swoje posesje do nowych standardów – apelują urzędnicy samorządowi.

L.Steczek, S.Stopka, inf i foto: UM Sucha Beskidzka opr. mg

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA