środa, 11 lipiec 2018 14:37

Sucha B.: Młodzieżowe zmagania pożarnicze

Napisała

24 czerwca Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przy udziale Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej oraz Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej zorganizowała już po raz szósty Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Pomimo niesprzyjającej pogody w zawodach udział wzięły 22 MDP (w tym 7 drużyn MDP dziewcząt i 15 drużyn MDP chłopców). Impreza odbyła się na stadionie w Suchej Beskidzkiej w oparciu o Regulamin Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z 2010 r.

W wyniku zaciętej rywalizacji, odbywającej się pod czujnym okiem Powiatowego Kolegium Sędziów, któremu przewodniczył asp. sztab. w st. spocz. Andrzej Gwiazdonik, czołowe miejsca zajęły:

w grupie MDP dziewcząt

I miejsce - MDP Żarnówka z wynikiem 1017,20 pkt.
II miejsce - MDP Jordanów z wynikiem 1015,15 pkt.
III miejsce - MDP Bieńkówka z wynikiem 1011,46 pkt.

w grupie MDP chłopców

I miejsce - MDP Zembrzyce z wynikiem 1032,39 pkt.
II miejsce - MDP Łętownia A z wynikiem 1023,63 pkt.
III miejsce - MDP Żarnówka z wynikiem 1013,43 pkt.

Na zawodach obecni byli m.in.: starosta suski Józef Bałos oraz Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej mł .bryg. Krzysztof Okrzesik, którzy wręczyli zwycięzcom puchary i pamiątkowe dyplomy, a także Prezes ZOP Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP st. bryg. w st. spocz. Piotr Harańczyk i Wiceprezes ZOP ZOSP RP Stanisław Marek.

Zwracając się do uczestników zawodów, starosta Józef Bałos pogratulował im tężyzny fizycznej i sportowej rywalizacji, podziękował również wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie niedzielnych zawodów.

fot. J. Kociołek

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.