środa, 11 lipiec 2018 14:52

Powiat suski: Są pieniądze na ekologiczne inwestycje

Napisała

Powiat Suski otrzymał dofinansowanie do montażu instalacji solarnych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła. Na te inwestycje trafi ponad 15 mln zł dotacji. Wniosek Powiatu Suskiego, jako jeden z czterech w województwie małopolskim, zakwalifikował się do dofinansowania w tegorocznym konkursie.

19 czerwca Zarząd Województwa Małopolskiego dokonał wyboru projektów do dofinansowania w zakresie instalacji solarnych , fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła. W ramach konkursu złożono 57 wniosków o łącznej wartości 621 mln zł. W całym województwie z udziałem dofinansowania wysokości ponad 15 mln zł zamontowane zostanie łącznie 2000 instalacji w tym: 1365 instalacji solarnych, 546 instalacji fotowoltaicznych i 89 powietrznych pomp ciepła. Instalacje zostaną zamontowane w latach 2019-2021 po przeprowadzeniu postępowań przetargowych. Dofinansowanie stanowi 60 % kosztów kwalifikowanych instalacji. Pieniądze trafią do osób, które zgłosiły się do programu w 2016 roku, po podpisaniu umowy z Marszałkiem Województwa (w przeciągu około 2 miesięcy).

Suskie Starostwo Powiatowe informuje, że będzie się kontaktować się z osobami, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie, a o ostatecznym zakwalifikowaniu się do projektu zadecyduje podpisanie umowy i wpłata zaliczki.

Inf. i foto: Powiat Suski

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.