środa, 11 lipiec 2018 14:59

Sucha Beskidzka: Pracownica baru pomogła ująć sprawców kradzieży

Napisała

Dwaj mężczyźni wyprowadzili z lokalu nierzeźwego, po czym ograbili go z portfela i pieniędzy. Na szczęście zdarzenie zauważyła kobieta, która pracowała w lokalu i wezwała policję. 

22 czerwca około godz. 18.00 dwaj mężczyźni przebywających w jednym z lokali gastronomicznych w Suchej Beskidzkiej wyprowadzili z baru nietrzeźwego mężczyznę. Po chwili wrócili sami, a pracownica baru zauważyła, że jeden z nich wyciągnął pieniądze z portfela, po czym wyrzucił go do kosza na śmieci.

Kobieta zdziwiona tą sytuacją podeszła do kosza i wyciągnęła z niego portfel, w którym znalazła dokumenty, na których rozpoznała tego mężczyznę, który przed chwilą został wyprowadzony. O tym fakcie powiadomiła policję. Do lokalu wrócił też okradziony mężczyzna, jednak ponieważ był pijany, został odwieziony do domu, a inne patrole udały się szukać złodziei. Jeden z nich zatrzymał w Suchej Beskidzkiej obu mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi podanemu przez barmankę, a przy nich znalazł gotówkę. Ponieważ byli nietrzeźwi, zostali umieszczeni w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu jednemu z nich przedstawiono zarzuty kradzieży pieniędzy i dokumentów. 44-latek przyznał się do czynów, twierdził, że kradzieży dokonał sam, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP Sucha Beskidzka

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.