Jordanów: Piękne i zabytkowe Wyróżniony

W niedziele 24 czerwca z inicjatywy Burmistrz Jordanowa Iwony Bilskiej na Jordanowski Rynek zjechały zabytkowe samochody z całej Polski zaproszone w ramach V Zlotu Samochodów i Motocykli Zabytkowych i Kultowych.

Przez 4 godziny można było podziwiać perełki polskiej i światowej motoryzacji. Bardzo ciekawym okazem był amerykański samochód parowy z 1899 roku z silnikiem dwucylindrowym parowym ze stawidłami suwakowymi, który rozwija prędkość do 40 km/h.

Właściciele najpiękniejszych samochodów zostali nagrodzeni pucharami, a wszyscy uczestnicy pamiątkowymi upominkami.

Zebrana publiczność również miała możliwość głosowania na wybrany przez siebie samochód, a spośród biorących udział w głosowaniu rozlosowano atrakcyjne nagrody. Oczywiście nie zabrakło pysznej grochówki , "Jordanowskich murzynków" i innych słodkości, którymi chętnie częstowali się licznie zebrani mieszkańcy oraz przybyli na zlot goście:). Imprezę swoim występem uświetniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie.

Inf. i foto: MOK Jordanów

 

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA