czwartek, 09 sierpień 2018 13:03

Starosta powiatu suskiego obniżył swoje wynagrodzenie

Napisała

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja br. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, z dniem 1 lipca weszły w życie przepisy, których istotną częścią jest obniżenie minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego samorządowców zatrudnionych na podstawie wyboru albo powołania. W praktyce oznacza to, że na mocy tego rozporządzenia włodarze gmin, miast, powiatów i województw powinni mieć ustalone niższe uposażenia.

 W oparciu o obowiązujące regulacje ostateczny wymiar wynagrodzenia starostom ustalają rady powiatu. Radni powiatu suskiego nie zdecydowali się jednak obniżyć wynagrodzenia starosty i nie przyjęli na ostatniej sesji, przygotowanej wcześniej, stosownej uchwały w tej sprawie uznając, że nie znajdują powodów do takiej decyzji. 

Po tym jak rada powiatu nie przyjęła uchwały starosta Józef Bałos, chcąc uporządkować niejasną sytuację formalnoprawną związaną z wejściem w życie wspomnianego rozporządzenia, sam wystąpił do służb finansowych starostwa o naliczanie mu wynagrodzenia według stawek określonych w nieprzyjętej uchwale rady i skorygowanie wysokości jego płacy od dnia 1 lipca 2018. Oznacza to, że starosta będzie zarabiał miesięcznie o 1740 zł mniej niż dotychczas.

 

Źródło: powiat suski

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.