Starosta powiatu suskiego obniżył swoje wynagrodzenie Wyróżniony

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja br. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, z dniem 1 lipca weszły w życie przepisy, których istotną częścią jest obniżenie minimalnego i maksymalnego wynagrodzenia zasadniczego samorządowców zatrudnionych na podstawie wyboru albo powołania. W praktyce oznacza to, że na mocy tego rozporządzenia włodarze gmin, miast, powiatów i województw powinni mieć ustalone niższe uposażenia.

 W oparciu o obowiązujące regulacje ostateczny wymiar wynagrodzenia starostom ustalają rady powiatu. Radni powiatu suskiego nie zdecydowali się jednak obniżyć wynagrodzenia starosty i nie przyjęli na ostatniej sesji, przygotowanej wcześniej, stosownej uchwały w tej sprawie uznając, że nie znajdują powodów do takiej decyzji. 

Po tym jak rada powiatu nie przyjęła uchwały starosta Józef Bałos, chcąc uporządkować niejasną sytuację formalnoprawną związaną z wejściem w życie wspomnianego rozporządzenia, sam wystąpił do służb finansowych starostwa o naliczanie mu wynagrodzenia według stawek określonych w nieprzyjętej uchwale rady i skorygowanie wysokości jego płacy od dnia 1 lipca 2018. Oznacza to, że starosta będzie zarabiał miesięcznie o 1740 zł mniej niż dotychczas.

 

Źródło: powiat suski

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA