czwartek, 13 wrzesień 2018 15:01

„Biała Sobota” w Suchej Beskidzkiej

Napisała

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt zaprasza na bezpłatną akcję profilaktyczną Biała Sobota, która odbędzie się w sobotę 15 września w godzinach od 9.00 do 14.00 w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Zespół Opieki Zdrowotnej przy współpracy Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Zagadnienie zdrowia dotyczy nas wszystkich. Dbając o siebie, dajemy przykład innym - rodzinie i znajomym. Dzięki temu możemy kształtować u innych wzorce pozytywnych, prawidłowych zachowań. Lepiej zapobiegać chorobom i schorzeniom, niż później je leczyć.

Troska oraz dbanie o własne zdrowie i dobre samopoczucie zależy wyłącznie od nas, to jeden z kilku aspektów życia, na które mamy realny wpływ. Aby uświadomić wagę badań profilaktycznych oraz zapobiegać ewentualnym schorzeniom warto wziąć udział w programie pn. „Biała Sobota”.

Każda osoba z terenu miasta Sucha Beskidzka oraz powiatu suskiego w wieku 40-65 lat będzie mogła skorzystać z bezpłatnych badań takich, jak USG jamy brzusznej, konsultacji lekarskich, pielęgniarskich, psychologicznych oraz porad dietetycznych w ramach: „Pro Life! Program profilaktyki raka jelita grubego dla osób z terenu powiatu suskiego”.

Dodatkowo Urząd Miasta zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań finansowanych przez Burmistrza: badań USG piersi, oraz USG w kierunku profilaktyki raka prostaty. Uczestnicy akcji będą mogli również uzyskać komplet informacji o tym, jak prowadzić zdrowy tryb życia, jak prawidłowo się odżywiać oraz skosztować potraw, których składniki zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe.

Dla najmłodszych uczestników „Białej Soboty” czekają przed szpitalem liczne atrakcje m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, basen z kulkami oraz malowanie twarzy.

REJESTRACJA:

Od piątku 7 września

w godzinach: 9.00 – 14.00,

tel.: 668 312 900

Źródło: UM Sucha Beskidzka

Loteria Orlen
Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.