Złoto dla Makowa Podhalańskiego Wyróżniony

Podczas tegorocznych Powiatowych Uroczystości Dożynkowych, przedstawicielki Makowa Podhalańskiego zostały nagrodzone najwyższą lokatą. Panie z KGW w Żarnówce przystąpiły do konkursu w kategorii wieńca współczesnego. Oceniane przez Komisję Konkursową (w składzie: Małgorzata Oleszkiewicz - kustosz Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Barbara Luberda - etnograf i Andrzej Peć - etnograf) wystąpiły na budzowskiej scenie ośpiewując wieniec dożynkowy.

Wieniec, które przygotowała pani Barbara Janik zachwycił oglądających swą delikatnością i wieloma misternie wykonanymi szczegółami, takimi jak dyniowe i słonecznikowe kwiaty. Nie zabrakło w nim oczywiście chleba upieczonego z tegorocznych ziaren zboża. Pięknie ozdobiony miododajną nawłocią i krwawnikiem zwracał uwagę na siebie nie tylko publiczności, ale także i przylatujących pszczół. Ten oryginalny wieniec nie miał sobie równych, a przypadł do gustu także komisji konkursowej, która przyznała Kołu Gospodyń Wiejskich w Żarnówce I miejsce w kategorii wieńców współczesnych.

Podczas Dożynek Powiatowych nagrodzeni zostali także rolnicy działający na terenie powiatu suskiego. W tym roku taką nagrodę otrzymał Pan Bartosz Kudzia - właściciel wielokierunkowego gospodarstwa, którego głównym profilem jest hodowla owiec i baranów.

 

Źródło: UG Maków Podhalański

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aktualizacja: czwartek, 13 wrzesień 2018 15:09
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA