środa, 19 wrzesień 2018 11:00

MKS Babia Góra ma już 100 lat

Napisał
MKS Babia Góra ma już 100 lat Fot: UM Sucha Beskidzka

W minioną sobotę 15 września na Miejskim Stadionie Sportowym w Suchej Beskidzkiej odbył się Piknik rodzinny połączony z turniejami piłki nożnej w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia działalności MKS Babia Góra. Dla przybyłych gości przygotowany został różnorodny program oraz moc atrakcji.

 Obchody rozpoczęły się o godzinie 9:00 meczem piłkarskim, gdzie o Puchar Starosty rywalizowały drużyny: dwie ekipy gospodarzy - Suskie Żaki, Stryszawski Jałowiec oraz Lisek Milówka. W tej kategorii triumfowała drużyna Lisek Milówka. Następnie, na rozładowanie napięcia w formie zabawy, pokazowe spotkanie rozegrały Suskie Skrzaty. W tym samym czasie czekały już zniecierpliwione „orliki.”  Tę kategorię reprezentowali zawodnicy z następujących miejscowości: Budzowa, Makowa Podhalańskiego, Tarnawy, Skawiec, Milówki, Krakowa oraz dwie drużyny ze Suchej Beskidzkiej. Najlepsza okazała się drużyna Wisły Kraków, która zdobyła Puchar Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta. Następnie „dzielnie walczyli” oldboje Babiej Góry, ale i Ci ulegli 1:9 futsalowej reprezentacji Polski +35. Nie zawiedli za to seniorzy Babiej Góry, którzy w pojedynku o a-klasowe punkty pokonali 3:0 Skawicki Huragan. I była to jedyna wygrana Babiej Góry w tym dniu, ale za to najcenniejsza.

Podczas rodzinnego pikniku oprócz turniejów piłki nożnej odbyły się także licytacje sportowych pamiątek (piłek i koszulek z autografami piłkarzy Wisły Kraków). Natomiast dla najmłodszych miłośników sportu przygotowane zostały bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, zamki, ściana wspinaczkowa oraz popularne kule runball.  Na zakończenie nie zabrakło dobrej zabawy i tańców przy oprawie muzycznej DJ  OIZO.

 

Info/Foto: UM Sucha Beskidzka

Loteria Orlen
Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.