Sucha Beskidzka: akcja Sprzątanie Świata

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 15:51
Sucha Beskidzka: akcja Sprzątanie Świata UM Sucha Beskidzka

Za nami kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata Polska 2018”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA! 2X WIĘCEJ, 2X CZYŚCIEJ”. Tegoroczna edycja akcji została przeprowadzona w dniach 18-20 września 2018 r. Celem akcji w Suchej Beskidzkiej było budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, poczynając od kształtowania świadomości proekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców.

W miniony piątek 21 września na płycie suskiego rynku odbyło się podsumowanie tegorocznej akcji sprzątania świata, w której udział brali uczniowie ze wszystkich suskich szkół i przedszkoli. Młodzi ludzie zebrali łącznie aż 21 worków śmieci. Dla przybyłych dzieci przygotowano moc atrakcji. Na początku klasa V Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek przedstawienie, którego celem było uświadomienie jak ważna jest ekologia. Następnie nastąpiło podsumowanie i prezentacja przygotowanych przez dzieci zabawek, mody ekologicznej  oraz przedmiotów wykonanych z odpadów. Wszystkich eksponatów było ok. 100, co świadczy o dużej kreatywności i wyobraźni najmłodszych mieszkańców  naszego miasta Również zaprezentowana została, skonstruowana z odpadów drukarka wykonana przez ucznia Zespołu Szkół im. Walerego Goetla Artura Lenarta. Urządzenie wzbudziło duże zainteresowanie wśród osób przybyłych na akcję.  Ponadto dzieci chętnie brały udział w przygotowanych konkursach i zabawach, najwięcej radości sprawiło im malowanie kredą po płycie suskiego rynku.  Każdy aktywny uczestnik został nagrodzony drobnym upominkiem.

 

Info/foto: UG Sucha Beskidzka

Mateusz Łysik

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA