Mateusz Łysik

Mateusz Łysik

Czeski przewoźnik Leo Express ciągle rozwija swoje połączenia w Polsce. Właśnie opublikował rozkład jazdy połączenia kolejowego między Pragą a Wrocławiem. Operator otrzymał również zezwolenie od polskich władz na uruchomienie połączenia kolejowego między Krakowem a Medyką na granicy z Ukrainą.

Polacy coraz częściej chcą odwiedzać Stany Zjednoczone. Największą ilość wyszukiwań na stronie polskiego przewoźnika odnotowano 11 listopada, w dniu zniesienia wiz.

Z powodu zanieczyszczenia powietrza oraz dymu tytoniowego choroby płuc występują coraz częściej i są już szóstą przyczyną zgonów na świecie – poinformowano we wtorek podczas spotkania prasowego w Warszawie. Podłożem wielu z tych chorób są alergie.

W projekcie ustawy budżetowej na 2020 r. nie przewidziano środków na podwyżki w uczelniach. Niemniej jednak projekt budżetu ulegnie zmianom, trwają negocjacje co do jego ostatecznego kształtu - poinformował resort nauki zapytany przez PAP.

Międzynarodowa fundacja badawcza Sano - Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej powstaje w Krakowie dzięki grantowi Komisji Europejskiej. Projekt jest jednym z trzech polskich przedsięwzięć wyłonionych do realizacji w prestiżowym konkursie Teaming for Excellence.

Jednym z najczęstszych schorzeń jest przewlekła choroba nerek, cierpi na nią 4,2 mln Polaków. Zwykle jest późno wykrywana, aż 95 proc. chorych nie zdaje sobie z niej sprawy – alarmowali we wtorek eksperci na konferencji prasowej w Warszawie.

Strona 1 z 77