Mateusz Łysik

Mateusz Łysik

Pod koniec maja pisaliśmy, że po 24 latach współpracy, Przewozy Regionalne (PolRegio) odmówiły uruchomienia dodatkowych pociągów na jeden z największych festiwali w Europie. Teraz rękę do uczestników imprezy w Kostrzynie nad Odrą wyciągnął… Premier Mateusz Morawiecki.

W Krakowie, zgodnie z umową przewoźników z Zarządem Transportu publicznego (dawniej ZIKiT) klimatyzacja w pojazdach ma być uruchamiana, gdy temperatura na zewnątrz osiągnie 25 stopni. Umowa się jak na razie nie zmieni, lecz MPK poszło pasażerom na rękę.

Wielkimi krokami zbliża się 14. edycja najstarszej w Polsce, cyklicznej konwencji tatuażu. Tattooofest niezmiennie pozostaje najbardziej wyczekiwanym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem branżowym, na które zjeżdżają nie tylko topowi artyści z Polski, ale i reprezentanci niemal każdego państwa w Europie. Ta mieszanka kultur, stylów i energii to gwarancja satysfakcji nie tylko dla zapalonych miłośników sztuki tatuażu, ale i osób, które dopiero szukają inspiracji.

Po 24 latach współpracy Przewozów Regionalnych z fundacją WOŚP, po raz pierwszy nie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi na największy w Polsce festiwal. Dlaczego?

 

W piątek, dnia 31 maja o godzinie 12:00, w miejscowości Rączna (gm. Liszki, woj. małopolskie) odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego pod budowę "Piłkarskiego Centrum Treningowo-Badawczego Polski Południowej dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Cracovii". Wmurowano również kamień węgielny i uroczyście wbito "pierwszą łopatę".

Są na niej boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Są słupki, kosze, bramki, siatki. I oczywiście  drabinki gimnastyczne. Są nawet trybuny z miejscami do siedzenia. We środę, 29 maja, nową halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Komandosów 29 na Dębnikach uroczyście otworzył Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glos24sm/public_html/glos24.pl/components/com_k2/templates/default/user.php on line 260
Strona 1 z 67