Mirosław Haładyj

Mirosław Haładyj

- Duch Święty jest Duchem Prawdy, a dla naszego życia podstawową prawdą jest to, że jest Bóg i jest wieczność. Jesteśmy powołani do życia wiecznego w Domu Ojca – mówił bp Jan Szkodoń, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej podczas wieczornej Eucharystii w Kalwarii Zebrzydowskiej do młodzieży przeżywającej Kalwaryjski Dzień Młodych podczas tegorocznego odpustu Wniebowzięcia NMP.

Rój meteorów najlepiej obserwować w drugim tygodniu sierpnia, kiedy niebo rozświetla najwięcej ,,spadających gwiazd’’. Warto wybrać się w tym celu w góry z dala od światła miast. Prezentujemy niezwykłe filmy i zdjęcia Perseidów wykonane na Kasprowym Wierchu w sierpniową noc.

 

W piątek 16 sierpnia o godz. 15:00 przy kaplicy Domku Matki Bożej odbyły się uroczyste nieszpory pod przewodnictwem ks. abpa Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego, z udziałem ks. abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Nabożeństwo rozpoczęło obchody Odpustu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

18 sierpnia, na stadionie Olimpia w Buczu odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, wzięło w nich udział dziewięć drużyn wystawionych przez jednostki OSP działające na terenie gminy Brzesko. Gościem honorowym strażackich zmagań był poseł Władysław Kosiniak-Kamysz. W imprezie udział wzięło bardzo wielu mieszkańców z całej gminy.

23 sierpnia o godz. 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie z redaktorem Jerzym Skarżyńskim w bocheńskim MDK-u z cyklu „Ilustrowana Muzyką Historia Rocka”. Tym razem gwiazdą wieczoru będzie zespół Nightwish.

A gdyby choć na chwilę przenieść się na dziki zachód? I sprawdzić, czy na dzikim zachodzie żyją dziki? I czy są one bardziej dzikie, niż w Polsce? I dlaczego pilnuje ich szeryf? Wszyscy ciekawi przekonają się o tym w niedzielę 18 sierpnia o godz. 17:00 w Amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia, podczas kolejnej odsłony Bocheńskiej Sceny Letniej.

Strona 1 z 86