wtorek, 18 wrzesień 2018 15:37

Zawoja: 34 Babiogórska Jesień

Napisał

Jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie Beskidów rozpocznie się w przyszły weekend. Festiwal ten corocznie prezentuje folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu, które są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej.

wtorek, 18 wrzesień 2018 15:32

IV Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze

Napisał

W dniach 14-15 września 2018r. na terenie gminy Stryszawa i Suchej Beskidzkiej zostały zorganizowane już po raz IV Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze. W zawodach udział wzięło 25 drużyn z powiatów suskiego, pszczyńskiego,  wadowickiego, żywieckiego, bielskiego, krakowskiego i tarnowskiego. Organizatorem, jak co roku była OSP z Lachowic, przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Szpital w Suchej Beskidzkiej zaprasza na dni otwarte, w czasie których każdy będzie mógł zwiedzić i zobaczyć, jak funkcjonuje Blok Porodowy, Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny suskiego szpitala. Najbliższe takie wydarzenie już 24 września.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 14:21

Oczyszczacze powietrza w suskich przedszkolach

Napisała

Nowy rok szkolny to czas nowych wyzwań, a w tym roku dodatkowo początek akcji edukacyjnej w zakresie ochrony powietrza. Akcji tym ciekawszej, że prócz zwiększenia świadomości społecznej, podnoszona jest również jakość powietrza, którym oddychają najmłodsi. W ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego projektu LIFE 6 placówek przedszkolnych w Suchej Beskidzkiej wzbogaciło się o oczyszczacze powietrza.

Red Bull 111 Megawatt 2018 to największe w Środkowej Europie zawody motocyklowego hard enduro, w którym rywalizowali amatorzy i światowa czołówka dyscypliny. Impreza zgromadziła 35 tysięcy kibiców i prawie 1000 motocyklistów z całego świata (m .in. Chile Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, Polski). Zawody odbywały się w dniach 8-9 września 2018 na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów w Kleszczowie.

piątek, 14 wrzesień 2018 14:05

XVII Dożynki Powiatowe w Budzowie

Napisała

W tym roku gospodarzem Dożynek Powiatowych była gmina Budzów. Impreza odbyła się w niedzielę 9 września na stadionie sportowym LKS Budzów.

Podkłady kolejowe jako opał, materiał do ogrodu lub na plac zabaw? Niektórzy nabywają drewniane odpady po remoncie torowisk. Czy zdają sobie sprawę, że to nie tylko nielegalne, ale i niebezpieczne?

czwartek, 13 wrzesień 2018 15:04

Złoto dla Makowa Podhalańskiego

Napisała

Podczas tegorocznych Powiatowych Uroczystości Dożynkowych, przedstawicielki Makowa Podhalańskiego zostały nagrodzone najwyższą lokatą. Panie z KGW w Żarnówce przystąpiły do konkursu w kategorii wieńca współczesnego. Oceniane przez Komisję Konkursową (w składzie: Małgorzata Oleszkiewicz - kustosz Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Barbara Luberda - etnograf i Andrzej Peć - etnograf) wystąpiły na budzowskiej scenie ośpiewując wieniec dożynkowy.

czwartek, 13 wrzesień 2018 15:01

„Biała Sobota” w Suchej Beskidzkiej

Napisała

Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt zaprasza na bezpłatną akcję profilaktyczną Biała Sobota, która odbędzie się w sobotę 15 września w godzinach od 9.00 do 14.00 w Szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Zespół Opieki Zdrowotnej przy współpracy Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka.

Strona 1 z 33

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA