czwartek, 18 październik 2018 10:30

Stryszawa: Młodzież ma nową halę sportową

Napisał

W poniedziałek nastąpiło uroczyste otwarcie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stryszawie. Obiekt sportowy był długo oczekiwany przez mieszkańców, młodzież szkolną oraz członków klubów sportowych. Nowa wielofunkcyjna hala sportowa mogąca pomieścić nawet 250 widzów została oficjalnie oddana do użytku.

czwartek, 18 październik 2018 09:40

Sucha Beskidzka: Są środki na Oranżerię

Napisał

Nie pomogło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do którego zwracał się Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka, za to działania Gminy w celu ratowania przyzamkowej oranżerii wspomógł Zarząd i Sejmik Województwa Małopolskiego.

wtorek, 16 październik 2018 14:48

Sucha Beskidzka: Zabytkowy dworek odzyska blask

Napisał

Na początku bieżącego roku prezes suskiego oddziału PTTK Wojciech Żak wystąpił do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie o dofinansowanie na remont wyeksploatowanego już dachu budynku, w którym mieści się siedziba PTTK. Po skompletowaniu niezbędnych dokumentów i dopełnieniu wszelkich formalności wniosek został rozpatrzony pozytywnie i zabytkowy dworek przy ul. Mickiewicza 38 zyska nowe pokrycie dachowe.

wtorek, 16 październik 2018 14:45

Remont ulic w Suchej Beskidzkiej

Napisał

Już za kilka dni rozpocznie się gruntowny remont głównych ulic miasta tj. ul Adama Mickiewicza oraz ul Józefa Piłsudskiego. Liczne interwencje Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta w tej sprawie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich oraz Zarządzie Województwa Małopolskiego wspierane przez radnego Sejmiku Wojewódzkiego Marka Habera okazały się skuteczne. Przetarg na roboty drogowe zorganizowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie został rozstrzygnięty i wykonawcą remontu będzie znana firma STRABAG specjalizująca się w robotach drogowych.

W zeszłą niedzielę, 7 października w Suchej Beskidzkiej, w rejonie parkingu przy ul. Makowskiej został skradziony, pozostawiony od dłuższego czasu, uszkodzony samochód marki Volkswagen Polo o wartości około 1000zł.

poniedziałek, 15 październik 2018 10:16

Kolizyjny weekend w powiecie suskim

Napisała

W ten weekend (12-14 października) suscy policjanci wyjeżdżali do 4 kolizji i jednego wypadku drogowego. Jedna osoba została ranna.

piątek, 12 październik 2018 21:19

Babia Góra już dostępna dla rowerzystów

Napisał

Hala Barankowa, Hala Kamińskiego, Mędralowa czy okolice Przełęczy Jałowieckiej – teraz to wszystko będzie można zobaczyć już nie tylko spacerując pieszo, ale też jadąc na rowerze. Wokół Babiej Góry powstało 20,5 km tras rowerowych.

Bardzo liczę na program, który zapowiada premier Morawiecki, czyli modernizacja dróg lokalnych, bo bez tego samorządy gminne i powiatowe nie poradzą sobie - powiedział Józef Bałos w "Przedwyborczych rozmowach na Rękawce"

Miłośnicy rowerowego szaleństwa powoli mogą szykować sprzęt. Już 13 października Jeszcze do ich użytku oddane zostaną trasy w samym sercu Podbabiogórza. Gmina Zawoja oraz Oravska Polhora postanowiły wspólnie działać na rzecz ochrony przyrody i rozwoju terenów Babiej Góry. Jakie nowości przygotowywane są dla fanów tego rodzaju aktywności?

Strona 1 z 37

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA