poniedziałek, 24 wrzesień 2018 15:51

Sucha Beskidzka: akcja Sprzątanie Świata

Napisał

Za nami kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata Polska 2018”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA! 2X WIĘCEJ, 2X CZYŚCIEJ”. Tegoroczna edycja akcji została przeprowadzona w dniach 18-20 września 2018 r. Celem akcji w Suchej Beskidzkiej było budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, poczynając od kształtowania świadomości proekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców.

piątek, 21 wrzesień 2018 13:20

Wyjątkowy koncert, w wyjątkowym miejscu…

Napisał

Taki koncert zdarza się tylko raz na 100 lat! Już niebawem, w niedzielę 23 września 2018 roku o godzinie 17.00 w malowniczej scenerii zespołu zamkowo-parkowego odbędzie się wyjątkowy koncert pod nazwą „W 100 minut przez stulecie – Muzyka dla niepodległej”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert najpiękniejszych pieśni patriotycznych na 100 lecie Niepodległości Państwa Polskiego to prawdziwa uczta artystyczno-patriotyczna, na którą już dziś zaprasza Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt.

piątek, 21 wrzesień 2018 13:01

Kultura i Folklor w Sidzinie

Napisał

W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Skansenie w Sidzinie odbyła się 5. edycja konkursu „Kultura i Folklor Podbabiogórza”, którego celem jest kultywowanie i popularyzacja wartościowych tradycji naszego regionu. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zarówno występujących jak i publiczności.

środa, 19 wrzesień 2018 11:00

MKS Babia Góra ma już 100 lat

Napisał

W minioną sobotę 15 września na Miejskim Stadionie Sportowym w Suchej Beskidzkiej odbył się Piknik rodzinny połączony z turniejami piłki nożnej w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia działalności MKS Babia Góra. Dla przybyłych gości przygotowany został różnorodny program oraz moc atrakcji.

Od ponad 50 lat, każdego roku jesienią rusza nowy Kurs Przewodników Beskidzkich organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Górskich (SKPG) działające przy Oddziale Akademickim PTTK w Krakowie.

wtorek, 18 wrzesień 2018 15:37

Zawoja: 34 Babiogórska Jesień

Napisał

Jedno z najważniejszych wydarzeń w regionie Beskidów rozpocznie się w przyszły weekend. Festiwal ten corocznie prezentuje folklor babiogórski oraz sztukę ludową regionu, które są niezwykle wartościowym elementem szeroko pojętej kultury ludowej.

wtorek, 18 wrzesień 2018 15:32

IV Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze

Napisał

W dniach 14-15 września 2018r. na terenie gminy Stryszawa i Suchej Beskidzkiej zostały zorganizowane już po raz IV Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze. W zawodach udział wzięło 25 drużyn z powiatów suskiego, pszczyńskiego,  wadowickiego, żywieckiego, bielskiego, krakowskiego i tarnowskiego. Organizatorem, jak co roku była OSP z Lachowic, przy współudziale Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Szpital w Suchej Beskidzkiej zaprasza na dni otwarte, w czasie których każdy będzie mógł zwiedzić i zobaczyć, jak funkcjonuje Blok Porodowy, Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny suskiego szpitala. Najbliższe takie wydarzenie już 24 września.

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 14:21

Oczyszczacze powietrza w suskich przedszkolach

Napisała

Nowy rok szkolny to czas nowych wyzwań, a w tym roku dodatkowo początek akcji edukacyjnej w zakresie ochrony powietrza. Akcji tym ciekawszej, że prócz zwiększenia świadomości społecznej, podnoszona jest również jakość powietrza, którym oddychają najmłodsi. W ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego projektu LIFE 6 placówek przedszkolnych w Suchej Beskidzkiej wzbogaciło się o oczyszczacze powietrza.

Strona 1 z 34

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA