Kursowanie autobusów komunikacji miejskiej w dniach 11 i 12 listopada. Komunikat PKM

W przeddzień jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w sobotę 10 listopada br. o godzinie 16.00, odbędzie się wyjątkowa uroczystość odsłonięcia odbudowanego Pomnika Wolności, który stanął na nowym Skwerze Stulecia. Wydarzenie będzie miało wyjątkową oprawę.

 

72-letnia kobieta odniosła obrażenia w wyniku potrącenia przez kierującego Audi. Piesza trafiła do szpitala.

Policjanci wypełniają słowa składanej roty ślubowania bez względu na czas, miejsce czy okoliczności. Chęć pomocy drugiemu człowiekowi przyświeca im nie tylko, gdy zakładają policyjny mundur, ale także w czasie wolnym. Przykładem tego jest postawa aspiranta sztabowego Artura Wnęka na co dzień pracującego na Stanowisku Kierowania brzeskiej jednostki. Policjant udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie.

piątek, 09 listopad 2018 12:20

Bielska policja zaprasza na szkolenie

Napisała

W ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Śląskie Lokalnie” dla pracowników Policji i Straży Miejskiej zorganizowane zostanie szkolenie o komunikacji z osobami niepełnosprawnymi. Szkolenie odbędzie się 15.11 br. w godz. 11.00-15.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Wapiennej 45. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu.

środa, 07 listopad 2018 13:39

UWAGA! Ćwiczenia bojowe w Bielsku-Białej

Napisała

Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że w dniach 14 - 15 listopada br. (termin zapasowy 16 listopada br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 18/II. Elementami przedsięwzięcia są zdarzenia dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. 

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodnił to mł.asp. Sławomir Grzesiuk – dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej. Policjant, wracając do domu po zakończonej służbie, odnalazł zaginionego mężczyznę. 53-letni mieszkaniec Chorzowa cały i zdrowy wrócił do domu.

Policjanci z komisariatu w Kobiernicach zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który zaatakował siekierą swojego sąsiada i groził mu śmiercią. Napastnik został szybko i skutecznie obezwładniony przez mundurowych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

Nawet do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Pościg prowadzony był drogą S-1 przez powiaty bielski i żywiecki. Policjanci zorganizowali punkty blokadowe. W jednym z tych punktów, patrole z Węgierskiej Górki, Żywca i bielskiej drogówki, zatrzymały uciekiniera.

Strona 1 z 50

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA