środa, 17 październik 2018 14:54

Bielsko-Biała zaprasza na XIV. Międzynarodowy Festiwal Chórów

Napisała

W dniach 18-20.10. br. odbędzie się XIV. Międzynarodowy Festiwal Chórów „Gaude Cantem” im. Kazimierza Fobera, którego organizatorem jest Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bielsku-Białej przy udziale Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wystąpi 20 chórów krajowych oraz zagranicznych. W programie festiwalu przewidywany jest konkurs Grand Prix, Przegląd Chórów Seniora, warsztaty dla chórzystów oraz seminarium dla dyrygentów.
„Gaude Cantem” sprzyja muzycznej rywalizacji oraz chęci podniesienia umiejętności chórzystów. Dla odbiorców, koneserów muzyki chóralnej jest okazją do wysłuchania znakomitych koncertów o różnorodnym repertuarze.

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu wraz z koncertem inauguracyjnym będzie miało miejsce w piątkowy wieczór o godz. 19:00 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej-Aleksandrowicach (ul. św. Maksymiliana 1). Wstęp wolny!

Impreza jest współfinansowana ze środków budżetowych Powiatu Bielskiego.
Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: http://gaudecantem.pl/index.php

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.