środa, 31 październik 2018 12:11

Niewybuchy w Czechowicach-Dziedzicach. Ewakuowano mieszkańców

Napisała
Niewybuchy w Czechowicach-Dziedzicach. Ewakuowano mieszkańców KMP Bielsko-Biała

Policjanci z Czechowic-Dziedzic i pirotechnicy zabezpieczali rejon czechowickich ul. Drzymały i Górniczej, gdzie w czasie prac remontowo–budowlanych odnaleziono dwa pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Na czas usunięcia niewybuchów przez saperów z okolicznych kamienic ewakuowano 15 mieszkańców. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem.

Wczoraj około 10.30, w czasie prac ziemnych prowadzonych przy czechowickich ul. Drzymały i Górniczej, operator koparki natknął się na 2 skorodowane pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 15 mieszkańców okolicznych kamienic. Ewakuowani znaleźli tymczasowe schronienie u bliskich lub znajomych.

Teren wokół miejsca, na którym niewybuchy spoczywały przez dziesiątki lat, zabezpieczyli policjanci. Mundurowi zorganizowali objazdy i kierowali ruchem. Utrudnienia trwały ponad 4 godziny. Tuż przed 15.00 pociski zostały zabezpieczone przez saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach.

 

Źródło: KMP Bielsko-Biała

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.