środa, 19 grudzień 2018 15:18

Mniej utrudnień na ul. Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej w B-Białej

Napisała

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w najbliższy piątek, tj. 21 grudnia br. firma Eurovia przywróci ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Międzyrzeckiej pomiędzy ul. Dworcową i ul. Jana III Sobieskiego. W tym samym czasie zlikwidowany zostanie również ruch wahadłowy na odcinku przylegającym do nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńska i „nową” Międzyrzecka, a ruch ulicą Cieszyńską będzie się odbywał po nowym rondzie.

Jednocześnie Eurovia zgłosiła Inżynierowi Kontraktu oraz MZD, że w związku z aktualnie panującymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi brak jest możliwości realizacji prac kontraktowych, mających bezpośredni wpływ na termin zakończenia kontraktu. Firma uzasadnia to obecnie panującymi warunkami zimowymi (pokrywa śnieżna, ujemne temperatury) oraz prognozami długoterminowymi do 22.12 br., które przewidują dalszy spadek temperatur i opady śniegu, co praktycznie uniemożliwia ukończenie prac w zgodzie z obowiązującymi normami oraz specyfikacjami technicznymi. Chodzi tutaj min o ścieżki rowerowe i chodniki o nawierzchni bitumicznej. Specyfika miejsca i rodzaj prac uniemożliwia ponadto wykorzystanie ciężkich maszyn do nagrzewania, które stosowane są na pasach ruchu jedni a nie na chodnikach.

Pomimo tego firma deklaruje, że zaangażowany potencjał sprzętowy i ludzki będzie w stałej gotowości do wznowienia prac bitumicznych gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Biorąc jednak pod uwagę niekorzystny scenariusz długotrwałej przeszkody wynikającej z okresu zimowego Firma wnosi o wyznaczenie daty zakończenia tego kontraktu na 30 kwiecień przyszłego roku.

Info: UM Bielsko-Biała

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.