środa, 02 styczeń 2019 15:24

Nowy zastępca bielskiego prezydenta

Napisała

Od 1 stycznia 2019 roku Adam Ruśniak (KWW Jacka Krywulta) rozpoczął pełnienie obowiązków  trzeciego Zastępcy Prezydenta Miasta. Zastąpił on Lubomira Zawieruchę.

Adam Ruśniak - urodzony 1976 roku, absolwent sławnego bielskiego „Mechanika”. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach (Wydział Elektryczny), a także dwa kierunki studiów podyplomowych - na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (kierunek: Administracja i Zarządzanie) oraz na Politechnice Częstochowskiej. Przez dwanaście lat był radnym Rady miejskiej w Bielsku-Białej. W tym okresie pracował w wielu komisjach.
Dodatkowo był członkiem Kapituły IKAR - nagrody Prezydenta Bielska-Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki. Jest członkiem Stowarzyszenia Energetyków Polskich, a także nieformalnej Grupy Twórczej FERMENT. Pasjonat historii Starego Bielska i kolekcjoner pamiątek związanych z historią tej dzielnicy.
Do końca 2018 roku, przez czternaście lat związany z koncernem energetycznym TAURON Dystrybucja, wcześniej między innymi był kierownikiem Domu Kultury w Starym Bielsku.

Info/Foto: UM Bielsko-Biała

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.