piątek, 19 kwiecień 2019 13:00

Powiat bielski i gmina Czechowice-Dziedzice jednymi z najlepszych samorządów w Polsce

Napisał
fot. Powiat bielski fot. Powiat bielski

Powiat bielski znalazł się na czwartym miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów – edycja 2018, w kategorii powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców. Z kolei w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich na trzecim miejscu uplasowało się Miasto Czechowice-Dziedzice.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Eksperci ZPP wydają opinię na podstawie wielu kryteriów. Są to m.in.: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Co ciekawe, ranking jest aktualizowany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line i trwa przez cały rok.

Początkiem kwietnia w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

– Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Laureatów oraz wszystkich zgromadzonych zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w tegorocznej edycji rankingu. Rywalizacja już ruszyła – podsumowuje Andrzej Płonka, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich, starosta bielski (woj. śląskie).

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.