poniedziałek, 20 maj 2019 07:26

Bielsko-Biała: Pampalini już wkrótce pojawi się w mieście

Napisał
fot. UM Bielsko-Biała fot. UM Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej niebawem stanie pomnik Pampaliniego, bohatera jednej z bielskich kreskówek. Rzeźbiarka, Lidia Sztwiertnia zakończyła właśnie prace nad modelem.

Lidia Sztwiertnia, uznana bielska rzeźbiarka wykonała 30-centymetrowy model kompozycji rzeźbiarskiej, przedstawiający postaci z serialu „Pampalini łowca zwierząt”.

– Pampalini, bohater serialu, który powstał w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, został uwieczniony na modelu wraz z hipopotamem, który pojawia się w jednym z odcinków kultowej serii. Podobnie jak w kreskówce, nieustraszony łowca zwierząt ucieka przed uśmiechniętym zwierzakiem – podaje Urząd Miasta Bielsko-Biała.

Na podstawie wykonanego przez artystkę modelu powstanie wkrótce około 130-centymetrowa rzeźba.

– Prace rzeźbiarskie i odlewnicze zakończą się na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Autor wizerunków plastycznych postaci, Bronisław Zeman, na każdym etapie realizacji służy artystom wsparciem i radą. Od rozpoczęcia projektu współpracuje również z Wydziałem Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który jest odpowiedzialny za realizację tego zadania – informuje bielski magistrat.

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na pojawienie się rzeźby. Projekt dotyczący pojawienia się jej w mieście już dwa razy był zgłaszany do budżetu obywatelskiego (w 2014 i 2015 roku).

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.