czwartek, 30 maj 2019 14:47

Bielsko-Biała: Ulica Cieszyńska nieprzejezdna!

Napisał
fot. UM Bielsko-Biała fot. UM Bielsko-Biała

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że od poniedziałku 3 czerwca 2019 roku zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na czas przebudowy ul. Cieszyńskiej.

Chodzi konkretnie o odcinek ul. Cieszyńskiej od skrzyżowania z ul. Stanisława Skrzydlewskiego do Ronda Niemena (skrzyżowanie ulic: Cieszyńska, Stawowa i Szarotki).

– Wyłączony z ruchu zostanie cały ww. odcinek. Utrzymany zostanie jedynie dojazd do posesji prywatnych. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Stawową, Spółdzielców, Czesława Tańskiego oraz Stanisława Skrzydlewskiego. Na odcinku robót, ruch pieszy prowadzony będzie istniejącymi chodnikami na terenie osiedli – podaje MZD w Bielsku-Białej.

 

Zmiana tras autobusów MZK

W związku z zamknięciem ul. Cieszyńskiej w Bielsku Białej, również autobusy miejskie będą jeździły objazdami. Jak czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Miasta:

Po pierwsze – autobusy MZK linii nr 7, 9, 10, 16, 20, 24 (kurs dojazdowy), 36 oraz 52 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem ul. Stawową, ul. Spółdzielców, ul. Tańskiego i ul. Skrzydlewskiego. Nie będzie obsługiwany przystanek Cieszyńska Osiedle Wojska Polskiego. W zamian na trasie przejazdu będą obowiązywały dodatkowe przystanki: Stawowa oraz Osiedle Wojska Polskiego.

Po drugie – autobusy linii nr N1 zostaną skierowane objazdem ul. Spółdzielców, ul. Tańskiego i ul. Skrzydlewskiego. Nie będą obsługiwane przystanki Stawowa oraz Cieszyńska Osiedle Wojska Polskiego. W zamian na trasie przejazdu będzie obowiązywał dodatkowy przystanek Osiedle Wojska Polskiego. Kurs okrężny z przystanku Zajezdnia MZK z godz. 23:15 (w dni robocze) do przystanku Zajezdnia MZK pozostaje bez zmian.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.